Cihanbeyli yatırımlarla büyüyor

Cihanbeyli yatırımlarla büyüyor

Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük ilçesi olan Cihanbeyli, yatırım ve yeni projelerle Orta Anadolu’nun en gözde ilçelerinden birisi oldu. Cazibesi gün geçtikçe artan ilçede yeni projeler de yolda

Cihanbeyli’nin yıldızı parlamaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin önderliğinde Mart 2014’te “kalkınma hamlesi” başlatan Cihanbeyli bugün gelinen noktada Anadolu’nun gözde merkezlerinden birisi oldu. Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük ilçesi konumundaki Cihanbeyli de yatırımlar hiç hız kesmezken içerisinde bulunduğumuz pandemi dönemine rağmen planlanan hizmet ve yatırımlar hayata geçirildi.

HER MAHELLEYE HİZMET GİDİYOR

Dönemlerinde adeta yeniden imar ettikleri Cihanbeyli’yi geleceğe hazırlarken tüm mahallelere eşit hizmet götürmeye özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Kale, “İlçemizin her bir mahallesi, her bir ferdi bizim için aynı derecede yüksek önem ve değere sahiptir. Belediye çalışmalarımız için planlamamızı yaparken bizleri, seçimlerde sandıktan çıkan sonuçlar değil, bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın tamamına duyduğumuz derin muhabbet ve ilçemizin her bir karış toprağı için yüreğimizde hissettiğimiz hizmet aşkı yönlendirmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız hizmet terbiyesinin gereği de budur. Karabağ’dan Gölyazı’ya, Yapalı’dan Ağabeyli’ye, Kuşça’dan Yeniceoba’ya kadar her mahallemizde ekiplerimiz gerekeni sırasıyla hayata geçirmeye devam ediyor” dedi.

Cihanbeyli yatırımlarla büyüyor

HİZMET ÇITASI ÇOK YÜKSELDİ

Cihanbeyli’de hizmet çıtasının artık çok yükseldiğinin de altını çizen Başkan Kale, “Durmak yok, durmaya niyetimiz de yok.  İlçemize kazandırdığımız yatırımlar, mahallelerimize götürdüğümüz hizmetler ortadadır. Birçok konuda tüm Türkiye’ye örnek gösterilen Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı Cihanbeyli yeni yatırımlara kavuşacak. Ne vadettiysek hepsini fazlasıyla yerine getireceğiz. Hayal denilenleri yine gerçeğe çevireceğiz” diye konuştu.  

Cihanbeyli yatırımlarla büyüyor

BAKAN KURUM VE BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR

Cihanbeyli’ye tarihin en büyük hizmet ve yatırımlarının getirildiği bu dönemde en büyük desteği Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan gördüklerinin altını çizen Başkan Kale, “Merkezi hükümet, Büyükşehir Belediyemiz ve Cihanbeyli Belediyesi el ele vererek 90 yılda yapılanların kat be katını hayata geçirdik. Konya’mızın öz evladı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum sadece Konya’nın değil, ülkemizin gururudur. Tüm Konya'da olduğu gibi ilçemiz Cihanbeyli’de de hayalleri sayın bakanımızın desteğiyle gerçeğe dönüştürüyoruz. Son olarak Cihanbeyli merkez ve Gölyazı Mahallemiz için çok büyük önem taşıyan atık su arıtma tesisleri yaklaşık 33 milyon liralık bir yatırım bedeliyle hayata geçirilmekte. Desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.