Çevre için e-twinning etkinliği

Çevre için e-twinning etkinliği

Projede Konya’dan Nakipoğlu İlkokulu 3/B sınıf Öğretmeni ve aynı zamanda proje sorumlusu Fatma Yıldız, 2/C sınıf Öğretmeni Saliha Filiz Pekcici ve İstiklal İlkokulu İngiliz Öğretmeni Reyhan Kaya ve öğrenciler yer aldı.

Konya’da çevre kirliliğinin azalması, enerji kaynaklarının tükenmemesi ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak hedefiyle öğrenciler tarafından  ‘Çöp kutum yok’ e-twinning etkinliği gerçekleştirdi. Öğretmen Reyhan Kaya rehberliğinde gerçekleştirilen projeye, Azerbaycan, İspanya ve İstanbul, Osmaniye, Ordu, Kocaeli, Kayseri ve Konya’daki okullardan 77 öğrenci katıldı. Projede Konya’dan Nakipoğlu İlkokulu 3/B sınıfı öğretmeni Fatma Yıldız, 2/C sınıfı öğretmeni Saliha Filiz Pekcici ve İstiklal İlkokulu 3. sınıf öğrencileri yer aldı. Etkinliğe katılan öğrenciler geri dönüştürülmüş kağıt, plastik, kumaş v.b. birçok atık malzeme ile çalışarak oyuncak, kitap ayracı ve vazo gibi birbirinden değerli pek çok ürün hazırladı. Öğrenciler severek ve eğlenerek yaptığı etkinliklerle geri dönüşüme katkıda bulundu.

 

Proje kurucusu Nakipoğlu İlkokulu 3/B Sınıfı öğretmeni Fatma YILDIZ ve 2/C Sınıfı öğretmeni Saliha Filiz PEKCİCİ,İstiklal İlkokulu İngilizve Öğretmeni Reyhan KAYA rehbeliğinde gerçekleştirilen proje; Azarbaycan, İspanya, İstanbul, Ordu, Osmaniye, Kayseri Kocaeli, Konya olmak üzere yerli ve yabancı ortaklığıyla yapıldı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.