DOSD'dan bilgilendirme semineri. Vatandaşlar davet edildi

DOSD'dan bilgilendirme semineri. Vatandaşlar davet edildi
NEÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh sağılığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Akça tarafından verilecek seminer 16 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’de Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

DOSD Meram’da aylık mutat olarak gerçekleştirilen seminerlerin Mayıs ayı gündeminde konu; ‘Downsendromu psikiyatrik problemler.’ NEÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh sağılığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Akça tarafından verilecek seminer 16 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’de Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

1.jpeg

Meram DownSendormlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram tarafından her ay periyodik olarak gerçekleştirilen seminerler aralıksız devam ediyor. Meram Belediyesinin downsendromlu bireylerin ailelerinin hayatlarına dokunmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla verilen seminerlerin mayıs ayı bölümünde konu; ‘Down Sendromu Psikiyatrik Problemler.’Tıpkı önceki seminerlerde olduğu gibi konunun uzmanları ile aileleri buluşturacak olan mayıs ayı semineri Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh sağılığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Akça tarafından verilecek. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 16 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’de Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan seminere tüm vatandaşları davet etti. DOSD Meram’ın yapısı ve eğitim modeliyle Türkiye’deki bir ilk ve tek olduğunu hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, “Downsendromlu bireylerimizin hayatlarına en güzel şekilde dokunma amacıyla hayata geçirdiğimiz DOSD Meram’da seminerlerimizle de özel ailelerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Aileleri, bu alanda eğitim alan öğrencilerimizi ve konunun tüm muhataplarını seminerlerimize bekliyor, bu noktada bizlere destek veren, bilgileriyle aileleri aydınlatan tüm hocalarıma da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.