Konya'daki öğrenciler Filistin nöbetinde

Konya'daki öğrenciler Filistin nöbetinde
ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde başlayan Filistin yanlısı protestolara Konya'dan da destek geldi. NEÜ öğrencileri Filistin için nöbet tuttu.

ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde başlayan Filistin yanlısı protestolara birçok yeni üniversiteden destek geldi. Ülke genelinde binlerce öğrenci İsrail’in Gazze’de yürüttüğü soykırıma tepki göstermek için eylemler düzenledi. İsrail’in Filistin'de yürüttüğü soykırıma bir tepki de ABD’den gelmiş, New York kentindeki Columbia Üniversitesi öğrencileri yaklaşık 1 hafta önce Filistin yanlısı protesto gösterilerine başlamıştı.

whatsapp-image-2024-04-29-at-15-12-05-1.jpeg

KONYA'DAN DA DESTEK GELDİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrenciler, Filistin için nöbet tuttu. Destek nöbetine NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'da destek verirken, hem Gazze hem de ABD'deki olaylar için açıklama yapan nöbetteki öğrenciler, "7 Ekim’de İzzetli direnişin başlattığı Aksa Tufanı küresel çapta karşılık bulmaya devam ediyor. Filistin halkının izzetli direnişi tüm dünyada küllenmiş özgürlük Umutlarını harlıyor, onlara umudu yeniden müjdeliyor. Kafirlerin ipliğini pazara çıkarıyor, katilleri apaçık gösteriyor, soykırımcıları tüm dünyada küçük düşürüyor. Aksa tufanı göstermiştir ki Gazze işgal altında değildir, Gazze hariç tüm dünya siyonistlerin işgali altındadır. Yine aksa tufanı göstermiştir ki Siyonist çete ve ortakları fonladıkları kiralık kalemlere ve medya araçlarına, satın aldıkları siyasetçi ve devletlere rağmen küresel tufanın önüne geçemiyor, işledikleri suçları gizleyemiyorlar. Aksa tufanının bereketi dünyanın her köşesinden insanların ruhlarını harekete geçiriyor, ölü bedenlerin üstündeki toprağı süpürüyor, rehavete düşmüş Müslüman kalplere diriliş muştusu oluyor. Bugün Amerika’da ülkedeki birçok üniversiteye yayılmış direniş, Amerikan emperyalizminin suç ortaklığını lanetliyor ve siyonizm putu en güçlü olduğu Amerika’da dahi yerle bir ediliyor.

whatsapp-image-2024-04-29-at-15-12-06.jpeg

Bugün Amerika’da yükselen direniş ülke sathında ve dünyada birçok üniversiteye yayılıyor. Türkiye’de ise üniversitemiz ve diğer birçok üniversite basın açıklamalarıyla soykırımı lanetliyor. Bizler başta Columbia Üniversitesi olmak üzere Amerika’nın birçok üniversitesine yayılmış protestoları ve direnişçi tüm gençleri Konya’dan, Necmettin Erbakan Üniversitesinden selamlıyoruz. Amerikan emperyalizmine direnen gençlerin tufanının bereketi olarak İslamın diriltici muştusuyla şereflenmeleri için Allah’a dua ediyoruz. Türkiye’deki tüm üniversite gençlerini bu tufanının bereketinden faydalanmaya, ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Ayağa kalkın! Siyonizmi ve ortaklarını lanetleyin! İzzetli kassam mücahidlerine selam gönderin. Bizler genç hareket Konya olarak bu hafta içinde Konyadaki tüm üniversitelerde eylemlerimizi sürdüreceğimizi ve üç büyük üniversitede kalıcı eylemler planladığımızı buradan ilan ediyoruz. Bizler inanıyoruz ki tüm dünyayı sarmış olan Aksa tufanı diriltici rüzgarıyla siyonizm putunu yerle bir edecektir. Bizler inanıyoruz ki Gazze’deki izzetli cihad tüm dünyaya kurtuluş umudu olacaktır. Biz inanıyoruz ki küfrün sonu rabbine imam etmiş gençlerin eliyle gelecektir. Yaşasın Küresel İntifada!" ifadelerine yer verdi.

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.