Liseli genç mühendisler sertifika aldı

Liseli genç mühendisler sertifika aldı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Meram Anadolu Lisesi arasında geçtiğimiz yıl yapılan iş birliği protokolüne binaen, ‘‘Liseli Genç Mühendisler Projesi”ne katılan öğrencilere sertifikaları verildi

‘‘Liseli Genç Mühendisler Projesi” sertifika törenine KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Mühendislik Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Oktay Altun, Dr. Öğr. Üyesi Necati Vardar, Meram Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Emin Karataş, üniversite ve lise yetkilileri ile Meram Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Liseli Genç Mühendisler protokolünün imzalandığı günden bu yana projeden çok ümitli olduklarını vurgulayarak, “Üniversitemizin kapıları, öğrenci arkadaşlarımıza her zaman açık. Onlar, bizim gelecekteki mühendislerimiz ve kendilerini üniversitemizde de görmek isteriz.” ifadelerine yer verdi.

Meram Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Emin Karataş ise; “Yedi öğrencimiz proje kapsamında çalışmalarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar. İnşallah bu gençlerimiz, gelecekte İHA ve SİHA’ları üretecek mühendisler olacaklar.” İfadelerini kullandı. KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Oktay Altun da “Meram Anadolu Lisesi ile yürüttüğümüz bu proje, mezunu olduğum okula karşı benim için bir nevi vefa projesiydi. Gençlerle, ‘Arama motoru nasıl yapılır?’ konusu üzerinde çalıştık” dedi. Program, “Liseli Genç Mühendislere” sertifika takdimi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.