Meslek liseleri ekmek üretecek

Meslek liseleri ekmek üretecek

Bakan Özer "Türkiye’de 81 ilde 100 noktada ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesi ile vatandaşlarımıza ucuz ekmek ulaştıracağız"

Tarım Meslek Liselerinin geliştirilmesi ve daha kalifiye hale getirilmesinin amaçlandığı “Eğitimden Üretime Tarım Çalıştayı” Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinesindeki program ile birlikte tarım alanında ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmek ve mesleki eğitimdeki üretim kapasitesinin arttırılması amaçlanıyor.

milli.jpg
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tarım alanında eğitim öğretim verecek 23 yeni meslek lisesinin 2022-2023 eğitim yılında hizmete gireceğine dikkat çekerek, “Tarım Bakanlığımız ile birlikte koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Tarım alanındaki meslek lisesi sayımız 146’ya ulaşacak. Tüm Türkiye’de tarım alanında ihtiyaç duyulan insan kaynağını birlikte yetiştireceğiz. Tarım Meslek Liselerimizin yaklaşık 4 milyon metrekarelik uygulama alanları var. Burada yetiştirilecek ürünler okullarımızdaki satış reyonlarıyla makul fiyatlarla vatandaşımıza ulaştırılacak. Son zamanlarda ekmek ile ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye’de 81 ilde 100 noktada ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesi ile vatandaşlarımıza ucuz ekmek ulaştıracağız. Tarım alanında ekmekten meyve ve sebzeye, tohum ıslahından biyoteknolojiye kadar Tarım Bakanlığımız ile işbirliği içerisinde üretim, eğitim ve istihdam içeriğini güçlendirerek toplumun ihtiyaç duyduğu ürünleri çok hızlı ve makul fiyatlarla üreteceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.