2020 iyi başladı

2020 iyi başladı

Konya sanayisi 2020’ye iyi bir başlangıç yaptı. Yılın ilk ayında 170 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Konya, sanayicisi şubat ayında 175 milyon dolarlık ihracat performansı orta koydu

PARLAK BAŞLANGIÇ
Konya sanayisi son yıllardaki atılımını sürdürüyor. İhracat potansiyeli her geçen yıl daha da artan ve geçtiğimiz yıl 2 milyar dolarlık ihracat ile tarihi zirvesini yaşayan Konya, bu yıla da parlak bir başlangıç yaptı. Küresel piyasalardaki daralmamalara ve bölgedeki savaş ortamına rağmen ihracatını arttırmaya devam eden Konya sanayicisi şubat ayını da yüzde 8,2’lik artışla tamamladı. 
2019’DA REKOR KIRILDI
2019 yılında Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kıran ve bir önceki yıla göre de yüzde 28,7’lik (yaklaşık 500 milyon dolar) artış ile 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Konya, ülkenin en fazla ihracat yapan 11. şehri olmuştu. 2020’ye de parlak bir başlangıç yapan Konya sanayisi ocak ayında 170 milyon dolarlık ihracattan sonra şubatta da 175 milyon doları gördü.
YÜZDE 8,2 ARTTI
Rakamların sevindirici olduğuna dikkat çeken Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Dünya ticaretinde gerileme beklentisinin hakim olduğu şubat ayında Türkiye ihracatını yüzde 2.3, Konya yüzde 8.2 artırdı. 2020 yılında ihracatçılarımız her şeye rağmen çalışmaya devam edecektir. İhracat artışına katkı sağlayan tüm tüccar ve sanayicilerimizi kutluyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.