Tesettür giyimde e-alışveriş dönemi

Tesettür giyimde e-alışveriş dönemi

Tesettür modasında da geleneksel alışveriş yerini online mağazalara bıraktı. Tesettür giyimde 2020 yılı için yaklaşık yüzde 40 bir büyüme bekleniyor

Güvenli e-ticaretin yaygınlaşması, alternatif ödeme sistemlerinin çeşitlilik kazanması, mobil pazarlamanın gelişmesi ile birlikte yükselişini sürdüren e-ticaret; tesettür giyim pazarında da geleneksel mağazacılığın yerini almaya başladı. Elizamoda.com’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nart, tesettür giyim sektöründe e-ticaret konusunda gelişmeleri paylaştı.

Genç nüfusa hitap eden kıyafetlerin üretimi, birçok bölgede segment büyümesini hızlandıran devrim niteliğinde bir adım olduğunun altını çizen Mehmet Nart, "Türkiye’deki tüketicilerin özellikle sosyal medyadan daha çok ürün inceleme ve satın almaya yönelmesi gözlemlenen bir diğer değişimdir. Genç kitlenin alışveriş alışkanlıklarına bakıldığında, geleneksel mağazalar yerine online alışveriş yapmayı tercih ettikleri görülmektedir. Genç kuşak indirim ve promosyonları takip etmekten keyif alan bir kitle olduğundan indirimler bu yaş gruplarının alışveriş davranışlarına etki eden en önemli unsur haline gelmektedir. Genç kuşak, teknolojik imkânların gelişmekte olduğu ve bilgiye erişim kolaylığı bulunan bir dönemde yetişmesi nedeniyle hız onlar için çok önemlidir. Bu özellik online alışveriş süreçlerine de yansıdığından ürün teslimatında hız beklentisi çok yüksektir. Ancak online ticaretin hızla büyümesine paralel taşımacılık sektörünün bu hıza ayak uyduramaması müşteri memnuniyeti açısından son dönemlerde bazı sorunlara yol açmaktadır. Özellikle indirim dönemlerinde yaşanan talebi karşılayamayan kargo şirketleri operasyonel sorunlar ve kapasite problemleri nedeniyle müşterilerine hızlı servis sağlamak isteyen firmaların önünde ciddi engel oluşturuyor. Ülkemiz ekonomisinin katma değerini ve rekabet gücünü yükseltmek için dijital dönüşüm sürecinin belirleyici olacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.