Başkan Kılca, okul ziyaretlerinde

Başkan Kılca, okul ziyaretlerinde
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nin ziyaret etti.

Teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı birçok eğitimin yapıldığı proje okullarında öğrencilerle buluşan Başkan Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak eğitime verdikleri öneme dikkatleri çekti. Hasan Kılca, nitelikli ve özel yetenekli gençlerin Karatay’da yetişmesi için gayret ettiklerini aktardı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan; ilçe mülki erkanı ile Karatay Belediyesi Meclis Üyeleriyle birlikte Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Başkan Hasan Kılca ve İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan, okuldaki uygulama alanlarında incelemelerde bulundular. Hasan Kılca ve Cengiz Ayhan, birçok uygulamalı tarım ile hayvancılık projelerinin yürütüldüğü bölümler hakkında okul yönetimi ile öğrencilerden bilgi aldılar.

ÖĞRENCİLERİMİZİN NİTELİK KAZANMASINA KATKI SAĞLIYORUZ

Karatay Belediyesi olarak eğitime çok önem verdiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, her zaman eğitimcilerin ve öğrencilerin yanında olduklarına vurgu yaptı. Karatay’daki tüm öğrenciler için tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Başkan Hasan Kılca, geçtiğimiz yıllarda Karatay Kaymakamlığı ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile imzaladıkları “Öğrencilerimizi Modern Tarım Teknikleriyle Buluşturuyoruz” protokolü ile Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin okuldaki uygulama alanlarında hem pratik yapma hem de para kazanma imkânına kavuştuğunu hatırlattı.

okul-ziyaretleri-2.jpg

Hasan Kılca, proje kapsamında tarım bölümünde okuyan öğrencilerin mantar yetiştiriciliği, kesme çiçek, sebze yetiştiriciliği ve hayvancılık ve yumurta tavukçuluğu yaptığını kaydederek; Okullarımızdaki teorik eğitime pratiği katarak öğrencilerimizin nitelik kazanmasına katkı sunuyoruz. Öğrencilerimiz böylelikle okulda teorik eğitimlerinin yanında proje sayesinde hem uygulamalı eğitim almış oluyor hem de üretilen ürünlerin satışından elde edilen paradan pay da alıyor” dedi.

okul-ziyaretleri-8.jpg

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER KARATAY’DA YETİŞİYOR

Başkan Hasan Kılca, Kaymakam Cengiz Ayhan ve ilçe protokol üyeleri Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından ise Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nde öğrencilerle de bir araya geldi. Öğrencilerin antrenmanlarına katılan ve hocalarından bilgi alan Hasan Kılca şunları aktardı; “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin eğitim hizmetlerine en güzel şekilde ulaşmaları ve kendileri yetiştirmeleri içinde imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Öğrencilerimizin de derslerine en güzel şekilde odaklanmaları için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla koordineli çalışarak her türlü talebi eksiksiz yerine getiriyoruz. Spor Lisemiz de bunlardan biri özel yetenekli öğrencilerimiz burada kendilerini daha da çok geliştiriyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.