Konya'nın yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut kimdir?

Konya'nın yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut kimdir?
Emniyet Müdürlükleri Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanırken Konya'nın yeni Emniyet Müdürü Elazığlı 1. sınıf Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut oldu

Emniyet Müdürlükleri Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı. 52 ilin emniyet müdürü değişti. Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Ankara İl Emniyet Müdürü olurken Konya'ya ise Mardin'deki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Mahmut Karabulut atandı.

1. Sınıf Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut; 1965 yılında Elazığ ilinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Elazığ ilinde tamamladı. 1983 yılında Polis Koleji, 1987 yılında ise Polis Akademisi'nden mezun oldu. Çeşitli rütbelerde olmak üzere sırasıyla; İzmir Emniyet Müdürlüğü, Batman Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Tokat Emniyet Müdürlüğü, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde değişik birimlerde görev yaptı. 14.07.2010 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığı ve Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görev yaptı. Kilis İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktayken, 06.07.2021 tarihinde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mardin İl Emniyet Müdürü olarak atandı ve buradaki başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti.

Kaynak:HÜMEYRA KARADAĞ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.