Meram kurban bayramına hazır

Meram kurban bayramına hazır
Meram Belediyesi, ilçenin huzur, güven ve sağlıklı bir bayram geçirebilmesi adına tüm hazırlıklarını tamamladı. Meram’da zabıtadan temizlik ekiplerine kadar görevliler vatandaşların Kurban Bayramı’nın rahat geçirebilmesi adına görev başında olacak.

Meram Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı en güzel şekilde geçirebilmeleri adına tüm hazırlıklarını tamamladı. Zabıtadan temizliği kadar belediyeye bağlı tüm ekipler çalışmalarına devam edecek ve ihtiyaçlar doğrultusunda gelecek taleplere de anında cevap verecek.

KURBAN KESİM YERLERİNDE TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

Meram Belediyesine bağlı ekipler, Çomaklı Mahallesi’nde bulunan kurban pazar alanında gerek temizlik gerekse sağlıklı kurbanlıklar için esnaf ve vatandaşlara satış noktasında görevlerini sürdürüyor.. Kurbanlık satın almaya gelen vatandaşlar, alanda hizmet veren veteriner hekimlere, kurbanlıklarını ücretsiz olarak muayene yaptırmaları sağlanıyor. Öte yandan kurbanlıkların sağlık ve belge kontrolleri de Meram Belediyesi ekiplerince aralıksız sürdürülüyor. Oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmek adına, Meram Belediyesi tarafından 7 farklı kurban kesim alanı belirlendi. Buna göre vatandaşlar, Çomaklı Kurban Pazarı ve Kesimhanesi, Melikşah Semt Pazarı, Aşkan Semt Pazarı, Kalfalar Semt Pazarı, Kovanağzı Semt Pazarı, Gödene TOKİ Semt Pazarı, Harmancık Kapalı Semt Pazarı’nda kurban ibadetlerini yerine getirebilecekler.

SORUNSUZ BİR BAYRAM İÇİN BELEDİYE EKİPLERİ ARALIKSIZ MESAİDE OLACAK

Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere belediyeye bağlı ekipler, vatandaşların Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçirebilmesi adına görev başında olacak. Olumsuzlukların önüne geçmek adına belediye tarafından oluşturulan Acil Müdahale Ekibi, bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de önceki yıllarda olduğu gibi bu bayramda da besi çiftliği ve kesimhanelerin fazla olduğu mahallelerde yoğun bir çalışma sergileyerek 14 kamyon ve 9 iş makinesiyle kurban atıklarını toplayacak. Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise bayram süresince satış yerleri, et çekimi yapılan işletmeler ile kurban satış ve kesim noktalarını denetlemelerine ağırlık verecek.

MİLLET BAHÇESİ VE 80 BİNDE DEVRİ ALEM PARKI BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN ZİYARETE AÇIK OLACAK

Meram Belediyesi Dutlu Millet Bahçesi ve 80 Binde Devri Alem Parkı, bayramın ilk günü hariç diğer günler açık olacak.

Meram Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayram boyunca vatandaşların temizlik ile ilgili taleplerinin 0332 331 00 08 nolu iletişim numarasından, zabıta ekiplerine iletecekleri taleplerin ise 0332 353 73 66 iletişim numarasından alınacağı bildirildi.

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.