Yöntem, LGS’de üç Türkiye birincisiyle zirvedeki yerini korudu

Yöntem, LGS’de üç Türkiye birincisiyle zirvedeki yerini korudu
LGS'de Yöntem Koleji öğrencilerinden Aylin Özdemir, Ulaş Ayyürek ve Kayra Yiğit Karakaş 500 tam puan alarak, Türkiye birincisi oldular.

Yöntem Eğitim Kurumlarının Selçuklu Yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısını LGS Türkiye birinci öğrencilerle, bu sınavda başarılı olan diğer öğrenciler, öğretmenler ile veliler katıldı.

Basın toplantısında LGS’ deki başarılarıyla mutlu olduklarını belirten Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı LGS’ deki başarımızla zirvedeki yerimizi koruduk diyerek, “Bugün hasat vakti. 5. Sınıfa ilk başladığımız gün tüm öğrencilerimizle bugünün hayaliyle başladık. 4 yıl sonra LGS’ de Türkiye birincisi olacağız ve en iyi derecelerini yapacağız diye gece gündüz çalışarak bu günlere kadar geldik. Yöntem Koleji açıldığı günden beri Konya’da eğitime yön vermeye devam ediyor ve devam edecektir. Çizgisi belli olan Yöntem Eğitim Kurumları Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayan, öğrencisiyle, velisiyle ve öğretmeniyle her zaman en iyisini yapmaya çalışan bir kurum ve bu şekilde de devam edeceğiz. 1 milyondan fazla öğrencinin girdiği LGS’ de, aslında 4 yılın güzel sonuçlarını aldık bugün. 3 Türkiye birincimiz var. Ama bize göre Yöntem ’in bütün öğrencileri Türkiye birincisi. Şansı olan üç öğrencimiz var. Bir boşluğu, bir yanlışı ve iki yanlışı olan pek çok öğrencimiz var. Çokta mutluyuz bu noktada. Burada kahramanlarımız, öğrencilerimizdir. LGS’ de Türkiye birincisi olan öğrencilerimizle, iyi dereceye giren öğrencilerimizi kutlarken, emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Başarımızda okulumuz öğretmenlerinin katkısı büyüktür

LGS’ de Yöntem Eğitim Kurumlarından Türkiye birincileri olan Aylin Özdemir, Ulaş Ayyürek ve Kayra Yiğit Karakaş, bu başarından okullarındaki öğretmenlerin katkılarının büyük olduğunu belirterek duygularını dile getirdiler.

LGS sınavında tam puan alan Aylin Özdemir, "Okulumuz Yöntem’ e, öğretmenlerimize ve aileme çok teşekkür ederim. İstikrarlı bir şekilde çalıştık herkese teşekkürler. Okulumuz öğretmelerinin bu başarımızda katkıları çok büyük oldu" derken,

Ulaş Ayyürek, "Bize emek veren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. 4 yıldır bunun hayalini kurduk ve başardık bunun için çalıştık" dedi.

Kayra Yiğit Karakaş konuşmasında şunlara değindi, "Hiçbir zaman yılmadan çalıştık. Son yıllarda çalışmayı arttırarak başarıyı arttırdık. Öğretmenlerim ve Yöntem ailesi olmadan yapamazdık. Herkese teşekkür ederim” diye konuştular.

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.