MESTİ AŞK DÜNYA PROJESİ OLACAK

MESTİ AŞK DÜNYA PROJESİ OLACAK

Hz. Mevlana’nın hayatının anlatıldığı ve dev kadrosuyla merakları üzerine çeken Mesti Aşk filminin Mart ayında vizyona girmesi planlanıyor

Yönetmenliğini Hasan Fethi’nin üstlendiği Mevlana’nın hayat hikâyesinin anlatıldığı Mesti Aşk filminin danışmaları Hüseyin Fatih Aksoy ve Osman Nuri Yazıcı BBN Haber’e özel açıklamalarda bulundu. 2 yılı aşkın süredir çalışmaları devam eden Mesti Aşk filminde sona gelindi. Dev oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken filmin mart ayında vizyona girmesi öngörülüyor. Başrollerini İbrahim Çelikkol, Halit Ergenç, Hande Erçel, Bensu Soral ve birçok deneyimli oyuncunun paylaştığı Mesti Aşk filmi şimdiden ilgi odağında. 
MART AYINDA VİZYONA GİRMESİ PLANLANIYOR
Osman Nuri Yazıcı uzun süren çalışmalar ardından güzel bir ürünün ortaya çıktığını ifade ederek, “Mevlana dünya üzerinde çok önemli bir değer. Projeyi ilk duyduğumda heyecanlandım. Bu proje yıllardır özellikle Konya halkının heyecanla beklediği, üzerinde çok uğraşılmış bugüne kadar hayata geçirilmemiş bir projeydi. Olağanüstü bütçe ve kadroyla çekilmiş projeyi gördüğümde kabul etmemem gibi bir durum söz konusu dahi olmazdı. Güzel bir ürün ortaya çıktı. Bu işin içerisinde olmaktan dolayı son derece memnunuz. Çekimlere Temmuz ayında başladı ve Kasım ayında bitti. İnşallah Mart ayında da vizyona girmesi planlanıyor” dedi. 
FİLM, MEVLANA VE ŞEMS-İ TEBRİZİ’NİN TANIŞMASI İLE BAŞLIYOR
Türk İran ortak yapımı olan Mesti Aşk’ın çekimlerinin Türkiye’nin birçok ilinde yapıldığını söyleyen Yazıcı, Konya’da Zazadın Hanı ve Karatay Üniversitesi içerisindeki otağın kullandığını belirtti. 4 binin üzerinde figüran kullanılan film, Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin tanışmasından itibaren ele alınıyor.
FİLMİN BÜTÇESİ 5 BUÇUK MİLYON DOLAR 
Fatih Aksoy filmin ciddi bir bütçe ile hayata geçirdiğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu; “Bu işe başlarken bu kadar büyük bütçelerin gideceğini tahmin bile etmiyorduk. Şu an filme 5 buçuk milyon dolar gitti. Bu bütçenin büyük olmasının bir takım nedenleri oldu. Filmde bin 500 figüran kullanmayı düşünürken 4 bin figüran kullanmak zorunda kaldık. Bir takım aksaklıklardan dolayı zaman uzadı. Bütçeyi tamamen kendimiz karşıladık. Bundan sonraki reklam giderleri olsun harcamalar olsun toplanacak sponsorluktan reklam gelirlerden karşılamayı düşünüyoruz.”
İRAN’DA DA VİZYONA GİRECEK
Hz. Mevlana’nın Şems-i Tebrizi ile tanışmasından itibaren ele alınan filmin büyük bir kitleye ulaşacağını belirten Aksoy, “Hz. Mevlana Konya’dan çıkmış ama Konya’dan çıkıp dünyanın bir değeri olmuş bir zat. Türkiye’de değerli olduğu kadar İran’da önemli bir değer. Minimum rakamlarla Türkiye’de 80 milyon insanın 3 milyonu filmi izler diye düşünüyoruz. Film ülkemizde vizyona girdikten 1 ay sonra Farsça olarak İran’da yayınlanacak. Proje Türkiye projesi değil dünya projesi olacak” ifadelerine yer verdi. (Ayşegül Ertul)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.