‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı

‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı

Konya’da yaşayan dünyaca ünlü ressam Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nun özel resim atölyesinin kursiyerlerini düzenlediği ‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı. Gri Fabrika Sanat’ın ev sahipliğini yaptığı sergide 14 öğrencini karışık resim teknikleriyle oluşturduğu 44 adet eser, Zafer Gedavet parkında Şataform apartmanının 2. Katında 31Mart tarihine kadar 12:00 19:00 saatleri arasında ilgilileri bekliyor.

KURSİYERLERDEN ORHAN CEBRAİLOĞLU’NA ÖVGÜ

Kursiyerlerden emekli öğretmen Gönül Eşen yaptığı açıklamada, “2018 yılından bu yana resim alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Resim yapmaya, kara kalem çalışması ile başladım ve sonrasında yağlı boya çalışmaya başladım. Sergimiz çok güzel oldu. Konya için aktivite oldu. Konya’daki sanat eksikliğini doldurmayı hedefledik. Orhan hocamız bizlere ön ayak oldu ve bu sergide eserlerim yer aldığı için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Emekli hekim Yücel Fındık, “2009 dan bu yana resim alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Orhan hocamızın bu alandaki üstün başarısını duydum ve kendisi ile çalışmaya başladım. Kara kalem ve sonrasında yağlı boya çalışmasına geçtim. Orhan hocamızın yeteneğini ve bilgisinden faydalanarak güzel eserler ortaya çıkardık. Sergide yer alan resimlerin genellikle kendi çektiğim fotoğraflar ya da beğendim fotoğraflardan oluşuyor. Bu fotoğraflara kendi yorumumu katarak ortaya güzel eserler çıkardım. Halka yönelik sergimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Emekli öğretmen Mine Küçüködük de, “Resim alanına olan ilgim emekli olmadan önce başladı. 2009 yılından bu yana resim ile uğraşıyorum. Ben de doğa fotoğraflarına yorumumu katarak güzel eserler ortaya çıkardım. Sergimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu. Sergi küratörü İlknur Büyükmeydan ise sergi de birbirinden değerli eserlerin yer aldığını belirterek Konyalı vatandaşları davet etti. sergide resimleri yer alıyor. Ayşegül ERTUL

‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı

‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı

‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı
‘Bahara Merhaba Sergisi’ açıldı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.