“Bihter” filminin Nihal’i Helin Kandemir'den ağlatan itiraf! Sözleri herkesi duygulandırdı

“Bihter” filminin Nihal’i Helin Kandemir'den ağlatan itiraf! Sözleri herkesi duygulandırdı
Prime Video’da 16 Kasım’da yayınlanan “Bihter” filminin Nihal’i Helin Kandemir film çekimleri başlamadan 11 gün önce babasını kaybettiğini anlattı ve ““Bihter “çalışmaya da çok ihtiyacım oldu bir dönemde buldu” açıklamasında bulundu.

Son günlerin en çok konuşulan filmlerinden biri olan "Bihter", Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yönetmenliğinde Merve Göntem'in senaryosuyla beyaz perdeye taşındı. Filmin genç oyuncusu Helin Kandemir, Birsen Altuntaş'ın Youtube kanalına verdiği röportajda, babasını lösemi nedeniyle kaybettikten sonra filmin çekimlerine devam etmek zorunda kaldığını açıkladı.

HELİN KANDEMİR'İN AĞLATAN AÇIKLAMALARI

“Bihter” filmi son günlerin en çok tartışılan filmlerinden biri oldu. Caner Alper ile Mehmet Binay’ın yönettiği, Merve Göntem’in yazdığı filmin Nihal’i Helin Kandemir, Birsen Altuntaş’ın youtube kanalına konuştu. Geçen 27 Şubat’ta babası Murat Kandemir’i 47 yaşında lösemi nedeniyle kaybeden 19 yaşındaki oyuncu “Bihter çalışmaya da çok ihtiyacım oldu bir dönemde buldu. Şu an yaptığım tiyatro oyunu için de geçerli bu… Bu hayat bize ihtiyacım olanları veriyor. O yüzden bir yüz resme baktığımızda şimdi şimdi o dönem sette olmamın bana ne kadar iyi geldiğini fark ediyorum. Babamı kaybettikten 11 gün sonra sete çıktım. Bizimkiler bir de ben bırakacağım muhtemelen işi diye zannetmişti. Hiç öyle bir şey yapmak istemedim, hayata sıkı sıkı tutunmak gerektiğini düşünüyorum. Her ne olursa olsun bazen gerçekten zamanı biteni sakince uğurlamayı öğrenmek gerekiyor” dedi.

Filmde Osman Sonant’ın oynadığı babası Adnan beye hayran, onun yeni bir evlilik yapmasını istemeyen bir genç kıza hayat veren Helin Kandemir, “Benim de aynı öyle bir baba kız ilişkim vardı. Ben babamı çok beğenirdim, varlığını, ruhunu, tavrını, tutumunu… Konuşmaktan da biraz imtina ettiğin bir konu… Beni bir tık hala kilitleyen bir durum… Ama işimi, mesleğimi yaparak açıldığım, iyileştiğim bir hikaye benim için… Şimdi Allah rahmet eylesin, çok mutlu olsun inşallah… Beni görüyordur, izliyordur ki biz bu işi çok konuştuk… O yüzden bu iş benim için başka bir yerde Bihter…” diye konuştu.