Gönül Gözü Derneği'nde doğum günü heyecanı

Gönül Gözü Derneği'nde doğum günü heyecanı
Gönül Gözü Derneği Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin'in 40 . yaş gününde Selçukyalı şair ve yazar dostlarından sürpriz programı düzenlendi.

Selçukya Şiir Akşamları'nın gündemi “Şairlerin Yüreğinin Sesi ve onların gönüllerindeki gündem” olarak belirtildi. Temad Konferans salonunda her Pazartesi günü geleneksel olarak düzenlenen Selçukya Şiir Akşamları'nın gündemi “Şairlerin Yüreğinin Sesi ve onların gönüllerindeki gündem” olarak belirtildi.

whatsapp-image-2024-04-30-at-11-57-37-1.jpeg

Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av.Fatma Şeref Polat'ın açılış konuşması ile “Şairlerin Yüreğinin Sesi ve onların gönüllerindeki gündem” olarak belirtildi. Konuşmasına bir düşünürün “Şair, ruhun ressamıdır” diye başlayan Başkan Şeref “Şairlerimizin çizdiği renkli tabloları, topluma yansıtmaya devam edeceğiz. Çünkü sanat, ruhun beslenmesi, kişiliğin sağlıklı gelişmesi için en büyük ihtiyaçlardan birisi.Şiir musiki ile buluştuğunda ise bambaşka lezzetler ortaya çıkıyor.

whatsapp-image-2024-04-30-at-11-57-40.jpeg

Türkülerimiz, ağıtlarımız, marşlarımız, destanlarımız ile bin yıllardır, ruhlar şifa buluyor ve kültürümüz çağlara yayılıyor” dedi. Program Selçukya şairleri Hasan Ukdem, Ahmet Üresin, Kamil Baysal, Mustafa Remzi Samancı, Saadet Kaya Vural, Nurhan Çeribaşı,Şerife Bozoğlan,Sevil Köse,Münibe Tuncer,Cemal Çalışkan,Mustafa Şen,Ömer Kılıç,Hüseyin Azizoğlu,Ramazan Sağdıç,Ahmet İnci ,Hasan Karaca,Nesrin Erkan Sabuncu ,Sevilay Tekfidan,Cengiz Çelik,Kazım Öztürk,Tayyar Yıldırım,Yakup Çak ve Devriş Ahmet Şahin’in doğum gününe özel okumuş olduğu şiirlerin akabinde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.