Özel Lale Eğitim Kurumları'nda mezuniyet heyecanı

Özel Lale Eğitim Kurumları'nda mezuniyet heyecanı
Özel Lale Eğitim Kurumlarının 32. ve Kız Lisesi'nin 3.dönemi mezuniyet töreni yapıldı

Özel Lale Eğitim Kurumları'nda mezuniyet heyecanı yaşandı. Programda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ali Tekeli, "1985’te başlayan bu güzel hikayede ilk olarak 1992 yılında bizler Lale’nin ilk mezunları olmanın onurunu yaşadık ve ilk 6 yıl Özel Lale Erkek Lisesi olarak mezun verdik, 28 Şubat sürecinden dolayı aradaki uzun yıllar boyunca karma eğitimle Özel Lale Lisesi adıyla mezun verirken son 3 yıldır Özel Lale Kız Anadolu Lisesi olarak mezun vermekteyiz.

img-8402-copy.jpg

39 yılı geride bırakırken bugüne kadar 1415 öğrenciyi mezun etmiş olmanın ve son 3 yılda ise 107 kız öğrencimizi mezun vermenin gururunu yaşıyoruz. 6 yıl önce başlayan kız okulu projemizde ilk yıl 18 öğrenci ile adımımızı atmıştık, bu yıl 218 öğrencimizin eğitim öğretimini gerçekleştirdik. 18 öğrenciden 218’lere… Siz kıymetli velilerimiz, çokça bahtiyar olmalısınız, zira çocuklarınızı bir özel okulda değil, özelin özeli olan bir kurumda okutmaktasınız. Ülkemizde, Türkiyemizde ikisi İstanbul'da, 1’i Ankara'da ve 1 ‘i de biz olmak üzere sadece dört ayrı özel kurumda kızlar için ayrı eğitim öğretim yapılmaktadır. Bu ayrıcalığın farkına vararak Özel Lale Kız Anadolu Lisesini tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.
Ayrıca kurumumuzun 1985'ten beri var olmasını, gelişmesini, kendisini güncelleyerek hizmetine devam etmesini sağlayan bütün yöneticilerimize gönülden dualarımızı, minnetlerimizi arz ederim. Ahirete göçen büyüklerimize, yine ahirete irtihal eden mezun arkadaşlarımıza ve hocalarımıza rahmet dilerim.

img-8474-copy.jpg

Özel Lale Kız Anadolu Lisesimizde bu yıl ne yaptık?
Derslerimizdeki akademik başarıyı artırıcı çalışmaların yanında her yıl olduğu gibi 4 ayrı kategoride 119 çeşit etkinlik gerçekleştirdik. Bu 4 kategoriden kelimeler ve kavramlar bölümünde özgürlük ve kölelik, Rab ve kul, uluhiyyet ve ubudiyyet, ilahlık ve kulluk kavramlarını; gönül coğrafyamız kategorisinde Doğu Türkistan’ı, model karakter olarak Malcolm X ve edebi şahsiyet kategorisinde Mehmet Akif Ersoy'u 119 çeşitli etkinlikle tanımaya, hissetmeye, idrak etmeye ve yaşamaya çalıştık. 9 10 11'lere aylık periyotlarla uyguladığımız deneme sınavlarını, 12'lerimiz için yıl boyunca 58 adet TYT ve AYT deneme sınavı olarak gerçekleştirdik. Henüz evvelki gün üniversite sınavlarına giren mezun kızlarımızı tebrik ediyoruz, sınavlarından hayırlı sonuçlar umuyoruz.

whatsapp-image-2024-06-13-at-09-19-47.jpeg

Ve gelelim bu akşama: İşte bu akşam 3.dönem kız mezunlarımızın mezuniyet belgelerini takdim töreni için bir aradayız. Edebiyat, İngilizce, Din-Ahlak Değerler zümrelerimizin hazırladığı ve Lale Kız Anadolu Lisesinin bir geleneği olarak 9-10 ve 11. sınıflarımızın üst dönem ablaları için sunacakları sade - özlü bir programı seyredeceğiz. Görev alan bütün öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum, ilgili hoca arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kumumuzun 32, kız lisemizin 3. dönem mezuniyetinin hayırlı ve mübarek olmasını temenni ediyorum.

whatsapp-image-2024-06-13-at-09-19-55.jpeg

61 yeni mezun kızımızın bahtları açık, yarınları kutlu olsun… Programımızı teşrif eden Mehir Vakfı Başkanı Sayın Mustafa Özdemir Beyefendiye, Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Küçüktoka Beyefendiye, Lale Koleji Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Seyit Ali Tekeli Beyefendiye ve yönetim kurulu üyelerine, Lale Mezunları Derneği Lalemder Başkanımız Sayın Necmettin Şimşek kardeşimize ve yönetim kurulu üyelerine ve siz çok kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca hac ibadetini yerine getirmekte olduğu için programımıza katılamayıp kutsal beldeden özel dua ve selamlarını ileten Konya İl Müftümüz Muhterem Prof. Dr. Ali Öge hocamıza çok teşekkür ediyorum, Müftü Hocamızın bu yılın mezunu 61 evladımıza ve kıymetli ailelerine özel dualarını iletiyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Hümeyra KARADAĞ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.