Meram Eğitim Araştırma Hastanesi koronovirüste yetkili hastane oldu

Meram Eğitim Araştırma Hastanesi koronovirüste yetkili hastane oldu

Sağlık Bakanlığı, tüm dünyayı harekete geçiren yeni tip koronavirüs için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçen hafta acil durumlarda başvurulacak 25 hastaneyi açıklayan Sağlık Bakanlığı, virüsün İran’a gelip Türkiye sınırına dayanmasıyla birlikte tedbirlerini arttırdı. 

25 hastanelik listede Konya’ya yer vermeyen Sağlık Bakanlığı’nın yeni çalışmasında Meram Eğitim Araştırma Hastanesi de listeye eklendi. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması ve güncel listenin kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.
Sağlık Bakanlığı’nın geçen hafta açıkladığı 25 hastane ise şöyle:
Adana Şehir Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Şehir Hastanesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eskişehir Şehir Hastanesi, Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kayseri Şehir Hastanesi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.