Adıgüzel: İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesine izin vermeyeceğiz

Adıgüzel: İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesine izin vermeyeceğiz

Adıgüzel: İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesine izin vermeyeceğiz

CHP Konya İl Başkanlığı'nın 37'nci olağan İl Kongresi'ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal  Adıgüzel, burada yaptığı konuşmada İş Bankası üzerinden  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP'ye yüklendi. İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesine müsade etmeyeceklerini kaydeden Adıgüzel, "Türkiye'nin birçok sorununu göremeyen iktidar ülkede gündemi değiştirmek için yine İş Bankası hisselerinin devrini gündeme getirdi. Algı operasyonlarıyla sanki CHP bu hisselerden kasasına para koyuyor algısı oluşturulmaya çalışıyor. İş Bankası hisselerinden tek kuruş dahi CHP'nin kasasına girmemiştir, girmeyecektir. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına sahip çıkıyoruz ve bu hisselerin hazineye devredilmesine asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isterim" dedi. 

CHP Konya İl Başkanlığı'nın 37'inci Olağan İl Kongresi'ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, burada yaptığı konuşmada  partililere hitap etti.  İş Bankası hisseleri üzerinden iktidara yüklenen Adıgüzel,  İş Bankası hisselerinin Hazineye devredilmesine müsaade etmeyeceklerini aktardı. 

1980 darbesi sonrası Kenan Evren'in Atatürk ve arakadaşlarının hisselerini hazineye devretmeye çalışmasını hatırlatan Adıgüzel, "Herkes darbe sonrası Kenan Evren'in Atatürk ve arkadaşlarının hisselerini hazineye devretmeye çalışmasını hatırlayacaktır. Orada da aynı şeyi yapmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar" dedi.

"İŞ BANKASI ÜZERİNDEN ALGI OLUŞTURULUYOR"

İş Bankası üzerinden yeni bir algı oluşturulmaya çalışıldığını öne süren Adıgüzel, "Türkiye'nin birçok sorununu göremeyen iktidar ülkede gündemi değiştirmek için yine İş Bankası hisselerinin devrini gündeme getirdi. Algı operasyonlarıyla sanki CHP bu hisselerden kasasına para koyuyor algısı oluşturulmaya çalışıyor. İş Bankası hisselerinden tek kuruş dahi CHP'nin kasasına girmemiştir, girmeyecektir. Ülkenin en büyük yardım kuruluşlarından olan Kızılay'ın içini boşaltanlar gündemi değiştirmek için şimdi de İş Bankası hisselerine göz dikti.  Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına sahip çıkıyoruz ve bu hisselerin Hazineye devredilmesine asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı. 

"8 MİLYON VATANDAŞIMIZ İŞSİZ"

Artan işsizlik oranları ve ekonomide kötü gidişata da değinen Adıgüzel, "Türkiye'de çocuk istismarı, kadına şiddet, işsizlik patlamış. 1 milyon 300 bin üniversite öğrencisi işsiz. 8 milyon insanımız işsiz. Hergün vatandaşlarımızın ekonomik durumu kötüye giderken,neymiş de ekonomide rakamlar iyileşiyormuş. Bunu devletin bir kurumu söylüyor.  Ama vatandaşın mutfağındaki ve cebindeki gerçek ortada. Vatandaşı bu yalanlarla artık kandıramayacaklar" diye konuştu. 

"PARLAMENTER SİSTEMLE EKONOMİ YENİDEN GÜÇLENECEKTİR"

Parlamenter sistemin yeniden gelmesiyle  birlikte ekonomide yeniden bir iyileşme yaşanacağini vurgulayan Adıgüzel, " Tek adam yönetimi   hukuku ve demokrasiyi ayaklar altına aldı. Can ve mal güvenliğinin, hukukun  olmadığı bir ülkede ekonominin iyiye gitmesinin bir şansı yok.Toplumların bütün kesimlerinin katıldığı parlamenrter sistemi tekrar hayata geçirebiliriz. Bununla birlikte ekonomimizi yeniden güçlendirebilir, yeniden üreten ve büyüyen Türkiye'yi inşa edebiliriz"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.