Başkan Dayan: Gençler taşradan göç etmek zorunda kalmasın

Başkan Dayan: Gençler taşradan göç etmek zorunda kalmasın

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Hasan Ali Dayan; “Selçuklu ilçemizde yaşayan genç kardeşlerimizin sayısı neredeyse tüm taşra ilçelerimizde yaşayan genç kardeşlerimizden daha fazla. Bizler istiyoruz ki taşra ilçelerimize de merkez ilçelerimiz kadar önem verilsin ve genç kardeşlerimiz oralarda ailelerini bırakıp merkeze çalışmak için göç etmesin.”

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları, Konya’nın 31 ilçesindeki faaliyetlerini hızlandırmak adına tarama programı gerçekleştirdi. Bölgesel olarak farklı gruplarla ilçelere ziyarete gidip tarama programı gerçekleştiren İl Yönetim Kurulu Üyeleri bölgedeki teşkilati yapı ve gençlik sorunları üzerine araştırmalarda bulundu. Programa ilişkin açıklama yapan İl Gençlik Kolları Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Dayan; “Bizler Saadet Partisi Konya Gençlik Kolları olarak bugün, Konya’da yaşayan 15-29 yaş arasındaki 5 yüz otuz dört bin 5 yüz doksan dört kardeşimiz için çalışıyoruz. Bu sebepledir ki arkadaşlarımızın derdini dinliyor ve dertlerine ortak oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımızın bazıları ile Konya’mızın Taşkent, Hadim, Çumra, Karapınar, Sarayönü, Kadınhanı, Seydişehir, Beyşehir, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerimizi ziyaret ettik. Orada bulunan ilçe başkanlarımız ile istişarelerde bulunduk ve  ilçedeki genç kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları dinledik. Konya’mızdaki gençlerin büyük bir bölümü taşra ilçelerimizde bulunmuyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de taşra ilçelerimizde gerek sosyal hayat için gerekli gerekse istihdam için yeterli alanların bulunmamasıdır. Selçuklu ilçemizde yaşayan genç kardeşimizin sayısı neredeyse tüm taşra ilçelerimizde yaşayan genç kardeşlerimizden daha fazla. Bizler istiyoruz ki taşra ilçelerimize de merkez ilçelerimiz kadar önem verilsin ve genç kardeşlerimiz oralarda ailelerini bırakıp merkeze çalışmak için göç etmesin. Yapılacak olacak ilk seçimlerde Konyamızda yaklaşık olarak 180 bin yeni kardeşimiz ilk kez oy kullanacak.” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALARIMIZI DÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA DEVAM ETTİRECEĞİZ

Dayan, açıklamasının devamında ise; “Bizler Saadet Partisi olarak bu kardeşlerimizin, refah seviyesi daha yüksek bir ortamlarda yaşaması için bugün bu çalışmaları yapıyoruz. Unutmamalıyız ki bugünün gençleri yarının idarecileri olacaktır. Rahmetli Erbakan Hocamızın, “Bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur.” şeklinde ortaya koyduğu ideal ile bugün Konya’daki genç arkadaşlarımız için Saadet Partisi Konya Gençlik Kolları olarak çalışmalarımızı dün olduğu gibi yarın da devam ettireceğiz. Bizler Yeni Bir Konya ve Yaşanabilir Türkiye'yi kurma hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Genç arkadaşlarımızı da bu hedefler doğrultusunda tanışmak ve çalışmak için parti il ve ilçe binalarımıza davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.