Tarımın kalbi bu şehirde atacak

Tarımın kalbi bu şehirde atacak
‘Ulusal Hububat Konseyi 2024 Yılı Mısır ve Buğday Kongresi’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılımlarıyla 25 Mayıs’ta Adana’da gerçekleştirilecek.

Adana Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde, ‘Ulusal Hububat Konseyi 2024 Yılı Mısır ve Buğday Kongresi’ düzenlenecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, TMO, Adana Ticaret Borsası, Ulusal Hububat Konseyi ve Nişasta Sanayicileri Derneği iş birliği ile düzenlenecek Kongre’de mısır ve buğday üretimi, ticareti ve sanayisi ulusal ve uluslararası ölçekte ele alınacak.

Türkiye hububat üretimi ve geleceği açısından büyük önem taşıyan Kongre’de, sektörle doğrudan ya da dolaylı olarak teması bulunan katılımcı ve davetlilerle iklim değişikliği, buğday ve mısır piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik, tahıl politikaları ve ticaret konuları konuşularak, sorunların değerlendirilip çözüm önerilerinin ortaya konması hedeflenmekte.

Kongre’nin üç oturum halinde Mısır Üretimi ve Endüstrisi, Mısır ve Buğday Piyasaları, Depolama ve Ticareti, Buğday Üretimi ve Sektör Analizleri ana başlıklarında ele alınacağı öğrenildi.

Geniş ve kapsayıcı bir katılımın amaçlandığı Kongre sonunda sonuç bildirgesinin yayınlanacağı bilgisi de elde edildi.

Kaynak:BBN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.