Böcek ve sinek ısırıklarına bir miktar sürün, anında sivri sinek ısırığının acısını yok ediyor

Böcek ve sinek ısırıklarına bir miktar sürün, anında sivri sinek ısırığının acısını yok ediyor
Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? İşte bilmeniz gerekenler

Sivrisinek ısırıkları yaz aylarında sıkça karşılaşılan bir sorundur ve genellikle kaşıntı, kızarıklık ve rahatsızlık hissiyle birlikte gelir. Ancak bu sorunla başa çıkmak için birkaç basit çözüm bulunmaktadır. Böcek ve sinek ısırıklarına bir miktar sürülen merhemler veya losyonlar, anında sivrisinek ısırığının acısını yok eder ve kaşıntıyı azaltır.

Sivrisinek ısırıklarına karşı etkili olan bir diğer yöntem ise doğal yağlar kullanmaktır. Özellikle lavanta yağı, nane yağı veya çay ağacı yağı gibi doğal yağlar, sivrisinek ısırıklarının neden olduğu kaşıntı ve kızarıklığı hafifletmeye yardımcı olabilir.

kapak-131028.jpg

Sinek ve böceklerin baş düşmanı!

Sivrisinek veya böcek ısırıkları nedeniyle kaşınan bölgenize hindistan yağı cevizi sürün.

Hindistan cevizi yağı, içerdiği faydalı bileşenlerle cildi rahatlatır ve böcek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntıyı hafifletir.

Ayrıca, evinizde sivrisineklerle savaşmak için mükemmel bir doğal çözümdür. Ev içinde açıkta kalan alanlara, Hindistan cevizi yağıyla birlikte nane, biberiye ve çay ağacı yağlarını karıştırarak püskürtün. Bu karışım, hem hoş bir koku sağlayacak hem de sivrisinekleri uzak tutacaktır.

Kaynak:BBN