Emekliler bu ilçelere akın ediyorlar! İşte, Türkiye’de emekliler için yaşanması en ucuz ilçeleri…

Emekliler bu ilçelere akın ediyorlar! İşte, Türkiye’de emekliler için yaşanması en ucuz ilçeleri…
Çoğu emekli hem geçim imkanları hem de doğayla iç içe olabilmek için daha sakin ilçeleri tercih etmekteler. Araştırmayla yapılan o ilçeler belli oldu

Emeklilerin yaşamlarının son dönemlerini huzurlu ve sakin bir ortamda geçirmek istemeleri oldukça doğal bir istektir. Hem geçim imkanları hem de doğayla iç içe olma arzusu, emeklilerin tercih ettiği yaşam alanlarını belirlemektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, emeklilerin tercih ettiği en sakin ilçeler belirlendi.


Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Çalışma hayatını sonlandırarak emekli olan birçok vatandaş büyükşehirlerin karmaşasından uzak, tertemiz havaya sahip olan yerlerde yaşamayı tercih eder.

Hem sağlıkları açısından hem de maddi açıdan yaşanması daha mantıklı olan bu yerler arasında bulunan ve gidenin adeta dönmek istemediği belli başlı yerler vardır.

Özellikle tercih edilen yerler ise deniz kıyılarında olan ilçeler olur. Gerek havasıyla gerek sosyal yaşam alanlarıyla emekliler için adeta cennet olan bu ilçeler maddi açıdan da daha rahat geçinme imkanı sunar.

İşte, yaşanması en ucuz olan o ilçeler…

1-Burhaniye

2-Bandırma

3-Susurluk

4-Torbalı

5-Ödemiş

6-Bergama

7-Nazilli

8-Söke

Kaynak:BBN