Evde çiçek bakanların dikkatine! Saksıya bir tane küp şeker koyun, neler oluyor görün

Evde çiçek bakanların dikkatine! Saksıya bir tane küp şeker koyun, neler oluyor görün
Evdeki çiçeklerinize bakım yaparken, onların daha sağlıklı ve canlı görünmelerini istiyorsanız işte bilmeniz gereken tüyo

Evlerimizi güzelleştiren dekorlar arasında çiçekler başta gelir. Hem dekor olarak güzellik katan çiçekler aynı zamanda bakımıyla da insanı rahatlatır. Evde baktığınız çiçekleri torağına ekleyeceğiniz 1 adet küp şeker adeta mucizeler yaratıyor.

Çiçek bakımı, ev dekorasyonunda önemli bir yer tutar. Çiçeklerin doğru şekilde bakımı, onların uzun ömürlü olmalarını sağlar ve evinize canlılık katar. Ancak bazen çiçeklerin istenilen şekilde gelişmemesi veya solmaya başlaması durumunda basit bir çözüm bulunabilir: küp şeker.

Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Hemen herkesin evlerini süsleyen en güzel dekor olan çiçekler doğru bakım teknikleri uygulandığında serilir serpilir.

Çiçek bakan kişiler için en can sıkıcı olay ise çiçeklerin küsmesidir. Doğru bakım yöntemleri uygulanmadığından küsen salon çiçekleri güzelliklerinden yoksun kalırlar.

mqdefault.jpg

Botanik uzmanlarının önerisine göre her evde bulanan kesme şekerler adeta küsen çiçekleri coşturuyor. Uzmanlara göre solan ve bir türlü açmayan çiçeklerin güçlü bir şekilde canlanmasını sağlayacak bu ipucunu duyan yapmadan geçmeyecek.

Saksıya 1 adet küp şeker koyun…

Küsen çiçeklerinizin coşması ve toprağın tazelenmesi için küp şeker tam aradığınız yöntem. Saksıya ekleyeceğiniz küp şeker zamanla kendisi nemlenerek eriyor ve vitamini toprağa salıyor.

Fermente olan şeker çiçeklerin dallarını coşturarak toprağı da besliyor. Sadece 1 adet küp şeker koymak çiçeklere adeta can suyu olmaya yetiyor.

İlgili Haberler

Kaynak:BBN