Makarna suyunu lavaboya değil saksıya dökün bakın neler oluyor! Birçok kişi makarna suyunu ziyan ediyordu

Makarna suyunu lavaboya değil saksıya dökün bakın neler oluyor! Birçok kişi makarna suyunu ziyan ediyordu
Makarna suyunun çiçekler üzerindeki şaşırtıcı etkisi

Evlerinizi güzelleştiren çiçekler zaman zaman küsme sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Ancak endişe etmeyin, bu sorunu çözmek için birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Özellikle bitkilerinizi canlandırmak ve sağlıklı tutmak için bazı doğal çözümler deneyebilirsiniz.

Eğer evinizde makarna yapıyorsanız, artık lavaboya döktüğünüz makarna suyunu çöpe atmak yerine bitkileriniz için kullanabilirsiniz. Makarna suyu, bitkilerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içerir ve onların daha sağlıklı büyümelerine yardımcı olabilir. Ancak unutmayın, makarna suyunu soğuduktan sonra bitkilerinize vermelisiniz.

Bugüne kadar makarna pişirirken kullanılan o su herhangi bir işe yaramadığı düşünülerek lavaboya dökülüyordu. Meğer makarna suyu saklanması gereken önemli bir kaynakmış.

maxresdefault.jpg

Birçok evde bulunan ve girdikleri ortamı güzelleştiren bitkiler için makarna suyu adeta can suyu olabiliyormuş.

Eğer sizin de bitkileriniz zaman zaman küsüyor ya da tüm bakımlarını yapmanıza rağmen canlı gözükmüyorsa makarna suyu tam aradığınız yöntem oluyor.

Saksıya su yerine makarna suyu dökün…

Salon bitkileri olan birçok kişi bitkilerinin canlı ve verimli görünmesini ister. Güzel çiçek atmış bitkiler adeta bir görsel şölen oluşturur.

Tabii her ne kadar bakımları düzenli olarak yapılsa da bazı zamanlarda bitkiler istenildiği kadar canlı görünmez ya da küserek çiçek açmayı reddeder. İşte tam da bu noktada bitkileriniz için adeta can suyu olacak makarna suyu kullanmak sizi cansız ve küskün çiçeklerden kurtaracak.

Makarna suyu içeriğindeki zengin nişasta ve mineraller sayesinde bitkileriniz için tam bir besin deposu görevi görür. Makarna suyunu bir şişede saklayarak soğuttuktan sonra bitkilerinizi sulama sırasında kullanabilirsiniz.

Bu sayede bitkileriniz daha sağlıklı, canlı ve verimli olacak eviniz adeta bir çiçek bahçesine dönüşecek.

Kaynak: Ensonhaber.com

İlgili Haberler

Kaynak:BBN