Prizleri bu yöntemle temizleyin. Prizlerde asla leke kalmıyor ve prizler pırıl pırıl oluyor

Prizleri bu yöntemle temizleyin. Prizlerde asla leke kalmıyor ve prizler pırıl pırıl oluyor
Prizlerinizi düzenli aralıklarla temizleyerek, evinizde hem estetik bir görüntü sağlayabilir hem de elektrik güvenliğini en üst seviyede tutabilirsiniz.

Günlük hayatta sık sık kullandığımız prizler, zamanla toz ve kir birikmesine maruz kalabilirler. Bu durum hem görsel açıdan hoş olmayan bir görüntüye sebep olurken hem de prizlerin verimliliğini azaltabilir. Ancak endişelenmeyin, prizleri temizlemenin etkili bir yöntemi bulunmaktadır.

Ensonhaber.com'da yer alan bilgilere göre; Ev temizliğinde temizlemesi en zahmetli ve tehlikeli görülen alanların başında prizler gelir. Zahmetli olduğundan çoğu kişi tarafından çoğu zaman görmezden gelinen bu alanlar kirli kalabiliyor.

Temizliğinin uğraştırıcılığı düşünüldüğünden görmezden gelinen prizler zaman içerisinde adeta bir toz yuvasına dönüşebiliyor.

Tehlike göründüğü içinde bu denli temizlemekten kaçınılan prizleri temizlemek için kullanacağınız bu yöntem sayesinde prizleriniz ışıl ışıl olacak, tek bir toz tanesi bile kalmayacak.

maxresdefault.jpg

Prizleriniz tertemiz olacak…

Priz temizliği uğraştırıcı olduğu kadar tehlikeli de görüldüğünden görmezden gelinen alanlar arasındandır. Bu alanları temizlemek için ilk olarak yapmanız gereken ise güvenlik önlemlerini sağlamak olmalı.

Priz temizliğine başlamadan önce prize takılı olan tüm kabloları çıkartın ve elektrik akımını kesmek için şarteli kapatın. Tüm bu güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra prizleri yeni takılmış gibi parlatacak temizlik yöntemini uygulamaya başlayın.

Bu yöntem için ilk olarak beyaz sabunu su dolu bir kovaya ekleyin, ardından çok az miktarda sirke ya da limon ekleyerek iyice karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımda yıkadığınız bezi bir tahta kaşık yardımıyla prizi temizlemeye başlayın. Tahta kaşıkla temizliğin zor olduğunu düşünüyorsanız aynı işlemi kulak çöpü yardımıyla ya da ince tahta çubuk yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:BBN