Başkan Altay basın mensuplarıyla bir araya geldi

Başkan Altay basın mensuplarıyla bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay basın mensupları ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

Şehir tiyatromuz yoğun katılımla devam ediyor. Şehir hastanesi etkileyici bir yapı oldu. AK parti önemli bir yatırımı bu yıl içinde inşallah açılmış olacak.

8. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı sınav gerçekleştirdik. Kendilerini ölçme fırsatı buldular. Konya 21 Şubat'ta önemli törene ev sahipliği etti.

KONYA METROSU VE KONYA BANLİYÖSÜ HAKKINDA

Devlet demiryolları ile banliyo hattı projesini önemsiyoruz. Trafiğe ciddi bir katkı oluşturacak. Konyaray'ın hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu hat ile birlikte ilk kez havaalanına toplu ulaşım hattı olacak. Bu Konya  metrosu kadar önemli bir iş. Konyaray'da da trafikten arındırılmış bir alan var. Metrodan önce Konyaray'ı kullanmaya başlıcaz. Metro'da da işler güzel bir şekilde devam ediyor. Şantiye kurulma aşaması başladı. Bahar ayıyla birlikte fiilen sahada da çalışmaya başlayacağız. İşler planlandığı gibi gidiyor.

Banliyö, Metro ve yeni caddelerle Konya yeni bir süreç kazanacak. Barış Caddesi tramvayı 16 Km olacak. Şehir Hastanesi takviyesi ile birlikte 65 km ray sistemi yapacağız. Adeta hizmete doyacağı bir yıl olacak Konya’nın.

Dünyanın önemli kütüphanelerinden birinin açılışı gerçekleştirdik. Kütüphanenin çocuk bölümünün adı Nasrettin hoca olması Konya için önemli

ŞİVLİLİK PROGRAMI

3 ayların başlangıcına girdik. Şivlilik geleneğini yaşatmak için yarın fener alayı ve şivlilik programı yapıyoruz. Kültürün nesiller boyu aktarılması için çalışıyoruz. Sağlıklı ürün ikramı yapılması için uyarı da bulunmak istiyorum. Lastik yakma alışkanlığı var konu ile ilgili hassasiyet bekliyoruz. Usulüne uygun yaşayalım

Başkan Altay basın mensuplarıyla bir araya geldi

BELEDİYE BİNASI İLE İLGİLİ İDDİALAR

Konya Büyükşehir belediye binasının sağlamlığı ile ilgili bir takım konular var. Elimizdeki belgeleri KTÜ ye ilettik. Gelecek sonuca göre hareket edeceğiz. Eylem planı hazırlıyoruz Kamu binaları ile alakalı. Eski stad alanına belediye binası yapmayı düşünmüyoruz.

BELEDİYE’NİN BORÇLARINI KONYALILAR SIKINTI ETMESİN

Belediyenin borçlarını Konyalı hemşerilerim dert etmesin. Biz yeterince dert ediniyoruz.

Hem yatırımlar konusunda da sıkıntı yok. Devasa yatırımlar sorunsuz devam ediyor.

Başkan Altay basın mensuplarıyla bir araya geldi

OTOGAR TAŞINACAK!

Otogarı taşımayı planlıyoruz. Şehrin dışında bir yere taşınması zarüri hale geldi. Şehrin trafiğini etkiliyor. Yer tahsisi ile ilgili şu an konuşmak istemiyorum ama şehrin dışında bir yer olacak.

TENTE SORUNU YOK İŞGAL VAR

Kafecilerin tente sorunu yok, işgal sorunu var. Mülkiyet alanı dışında tenteler var. Kimsenin kendi mülkiyeti olmayan yeri işgal etmesine izin vermeyiz.

Biri ticaret yapacak diye başkasını rahat edecekse biz de bu durumu kamu olarak denetliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.