Başkan Kılca: Ramazan ayımız mübarek olsun

Başkan Kılca: Ramazan ayımız mübarek olsun

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Ayı’nın başlaması dolayısıyla bir mesajı yayınladı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’nı yayınladığı mesajla tebrik etti. Ramazan’a kavuşmuş olmanın sevinci içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Hasan Kılca, mesajında şu ifadelere yer verdi: İnsanlık âlemine rahmet ve mağfiret yönünden müjdeler veren; infakın, ikramın lezzetini anlatan 11 ayın sultanı Ramazan, bir kurtuluş kapısıdır. Bu kapı, bir ay boyunca iman edenlere açılmış ve inanlara bir fırsat sunulmuştur. Bu bağlamda, Rabbimizin bizlere bulunduğu ikramlardan en kıymetlilerinin başında Ramazan Ayı’nın geldiğini söyleyebiliriz. Zira Kur'an-ı Kerim bu ayda indirildi. İçerisinde Kadir Gecesi gibi çok kıymetli bir geceyi de barındıran Ramazan, kurtuluş üzerine kurtuluş, kazanç üstüne kazanç kapısıdır. Bu ayı fırsat bilmeli, elimizden geldiğince ibadetle geçirmeye gayret ederek Allah’u Teâlâ’nın razı olacağı meşguliyetler edinmeliyiz.

Ramazan'ın bir başka güzel olduğu şehirlerden Konya’mızda bu yıl da hemşehrilerimizle teravih namazlarında ve sahurlarda bir araya gelmeyi ve Ramazan’ın coşkusu ile maneviyatını yaşamayı çok arzu ediyorduk. Ancak etkisi devam eden salgın, arzumuzu yerine getirmemize maalesef hala bir engeldir. Yine de bizler, bu süreci bir fırsata çevirerek en iyi şekilde değerlendirmeli ve manevi yatırımlarımızı artırmalıyız. Bu mübarek ayda geleceğimiz olan çocuklarımıza Ramazan’ı iyi anlatmalı ve yaşatmalıyız. Karatay Belediyesi olarak bizler de bu bağlamda ilçemizde yaşayan 14 bine yakın yavrumuza içerisinde Ramazan Günlüğü, Ramazan süsü, çocuklar ve büyükler için hazırlanan iki ayrı imsakiye, çikolata, şeker ve iftariyelik gibi daha birçok sürpriz hediye bulunduğu ‘Ramazan Heybesi’ göndererek onların Ramazan’ı daha iyi tanımasına, bu coşkuyu yaşamasına vesile olmak istedik. Bundan sonra da Ramazan’ın ruhuna yakışan şekilde şehrimizin ve hemşehrilerimizin bu mübarek ayı dolu dolu yaşamasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle; Konyalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını en içten duygularımla tebrik ediyor; paylaşmanın bereketiyle hanelerimize bolluk, gönüllerimize hoşgörü dolmasını temenni ediyorum. Bu mübarek ayın memleketimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, barış ve refah getirmesini diliyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.