Başkan Kılca Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yılını kutladı

Başkan Kılca Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yılını kutladı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Türk Polis Teşkilatı’nın, 176 yıllık geçmişi ile devletimizin en hayati kurumlarından birisi olduğuna vurgu yapan Başkan Kılca, “Gece gündüz demeden çalışan, milletimizin ve devletimizin güveninin tesisi için büyük gayret gösteren Türk Polis Teşkilatımızın her bir mensubuna minnet borçluyuz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın ülkemizde huzur, güven ve kaliteli bir yaşamın sağlanmasında hayati önemi bulunan kurumlardan biri olduğuna dikkati çeken Başkan Kılca’nın mesajı şu şekilde:

“Türk Polis Teşkilatı, kamu düzeninin ve asayişin korunması, trafik güvenliğinin sağlanması,  başta olmak üzere halkımızın ve gençliğimizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suçu önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanması için vatandaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Polis Teşkilatımız vatandaşlarımızın devlete olan itimadının güçlendirilmesinde de çok önemli yere sahiptir.

Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin huzur ve güvenliği için kurulduğu günden bu yana elde ettiği deneyimiyle fedakârca çalışmaktadır. Ülkemizin refah ve istikbali için gerektiğinde canını feda ederek devleşen Polis Teşkilatımızın kahramanları, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirmektedirler. Bu vesileyle, gücünü devletimizden ve milletimizden alarak hayatından, hayatımız için vazgeçen kahraman ve fedakâr Polis Teşkilatımızın her bir mensubuna çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevlerini yerine getirirken şehadet makamına ulaşan şehit polislerimizi rahmetle anıyorum. Tüm gazilerimize de uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha tebrik ediyorum.”

                                                                                                                            

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.