Dünyanın gözdesi

Dünyanın gözdesi

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde tüm dünyaya av tüfeği ihraç ediyor. Kooperatif 2020 yılını 15 milyon dolarlık ihracatla kapattı. Konya savunma sanayi ihracatı 2021'in ilk 2 ayında ise 50 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Huğlu’da üretilen av tüfekleri dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Hedeflerinin Türkiye ihracatçıları içersinde ilk 500’ün içerisine girmek olduğunu belirten Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık, bu amaçla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.  Başkan Naci Tanık, “1 asır önce evlerin altındaki atölyelerde başlayan av tüfeği üretiminde artık dünyanın gözdesi konumundayız. İhracatta oldukça iyi durumdayız. Konya Bölgesi 2019 yılında Konya bölgesi savunma sanayi ihracatı 56 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 2020 yılında bu rakam 153 milyon dolara çıktı. Konya bölgesinde yılın ilk iki ayında 50 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Bu yıl Konya bölgesinde 350 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedefliyoruz. dedi.

AMERİKALILAR AV TÜFEĞİNDE BEYŞEHİR’İ TERCİH EDİYOR

Huğlu’nun dünyanın gözdesi haline geldiğini kaydeden Başkan Tanık, “Bölgemiz savunma sanayide gözde konumda. Huğlu’daki fabrikalarımız ile hem işsizliğin önüne geçildi hem de ekonomiye büyük oranda katkı sağladık. 2020'de sadece ABD’ye 11 milyon dolarlık tüfek ihracatı gerçekleştirdik. Bununla da kalmadık, ABD dışında 65 ülkeye daha ihracat yaptık. Amerika’nın av tüfeği ihtiyacının yüzde 50’sini Beyşehir bölgesi karşılıyor” şeklinde konuştu.

Dünyanın gözdesi

BEYŞEHİR’DE İŞSSİZLİK SORUNU YOK!

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da Huğlu ve Üzümlü’nün ilçe için önemli olduğu vurgusunu yaparak, “Ali Akkanat bizim güneşimiz, Huğlu ve Üzümlü de yıldızımızdır. Sanayi sektörünün önemli bölgeleri olan beldelerimiz ekonomiye de can suyu olmaktadır. Ayrıca ilçemizdeki işsizlik sorunu fabrikalarımız sayesinde kalmamıştır. Şu an Beyşehir’de işsizlik sorunu yok” ifadelerine yer verdi.

RENOVA MODELİ DÜNYA REKORTMENİ OLDU

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde üretilen Renova modelinin Guinness Rekorlar Kitabına girdiğini söyleyen Başkan Tanık, “Renova modelimiz 10 saatte yaklaşık 14 bin 167 hedefi vurarak dünya rekorunun sahibi oldu” dedi.

Dünyanın gözdesi

Dünyanın gözdesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.