Hikmet Yörür güven tazeledi

Hikmet Yörür güven tazeledi

PALDER Olağan Kurulu seçimlerinde tek listeyle yapılan seçimde mevcut Başkan Hikmet Yörür güven tazeledi

Türkiye’deki ilk ‘Yerli ve milli’ ahşap palet TR-PAL’in üretme yetkisine sahip olan PALDER (Tüm Palet ve Ahşap Malzemeleri Üreticileri Derneği)ilk olağan genel kurulunu yaptı. Genel Kurul’da kurucu Başkan Hikmet Yörür güven tazeledi. Pandemi nedeniyle ertelenen toplantı 20 Mart Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurula derneğin kayıtlı 26 üyesinden 22’sinin katıldı.

Genel Kurul’dan sonra açıklama yapan PALDER Başkanı Hikmet Yörür, verdikleri destek için üyelere teşekkür etti. PALDER’in Derneklerinin kuruluş amacının Türkiye’nin ilk yerli ve milli paleti olan Tr-Pal markalı ahşap paletlerin üretim şartlarını düzenlemek ve paletlerin iç piyanın yanı sıra tüm dünyada üretilmelerini sağlayacak alt yapıyı oluşturmak olduğunu söyledi.

Konuşmasında TR-PAL’i sadece PALDER'den lisans alan firmaların üretme hakkına sahip olduğunu vurgulayan Hikmet Yörür, dünya standartlarında 'yerli ve milli' bir ahşap palet markasını ve üretim organizasyonu ortaya çıkartmak için yaptıkları çalışmaları olumlu sonuçlandırdıklarını belirterek, “Türkiye’nin de tüm dünyada geçerli bir palet organizasyonu olması düşüncesinden hareketle bu yola çıktık. Yerli ve milli ahşap palet üretmek ve dünyaya tanıtmak için bu yola çıktık. Türkiye’nin bu alanda da söz sahibi olmasını istiyoruz. Türkiye ancak kendi markaları ile güçlenir ve ileriye gider. Ülkemizin her alanda olduğu gibi ahşap palet konusunda da yerli markası olmasını istiyoruz. Yabancı markalı ahşap paletleri de biz üretiyoruz. Bizler bir Türk markasını ülkemizde ve dünyaya tanıtmak için bir araya geldik” dedi.

Hikmet Yörür güven tazeledi

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Hikmet Yörür, dünyada Türkiye’nin başlattığı kalkınma hamlesinden rahatsız olan çıkar çevrelerinin, “Türkler yapamaz” algısı oluşturmak için var güçleri ile çalıştıklarına da dikkat çekti.  Söz konusu çevrelerin, bu algı operasyonlarına Türkiye içinden de destek bulmalarını üzüntü ile şahit olduklarını ifade eden Başkan Yörür, “Yıllardır kafalarımıza özenle yerleştirilmeye çalışan ve artık kurtulmamız gereken bir zihniyetin bilinçli olarak yürüttüğü karalama kampanyası, esas itibari ile ülkemizin emperyalizme koşulsuz olarak teslim olmasını amaçlıyor. Türkiye Cumhurbaşkanımızın başlattığı yerli ve milli üretim hamlesi içindedir. ‘Artık yerli bir otomobil markamız bile var, ahşap paletimiz neden Yerli ve Milli olmasın?’ diyerek yola çıktık. Bu yolda azimle yürümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Hikmet Yörür’ün Başkan seçildiği Genel Kurul’da, Kaya Köse, Ozan Şahin, Nurettin Kağnıcı, Tevfik Acar, Abdullah Özata, Bülent Çakıllı Yönetim Kurulu Üyeleri oldu. Derneğin Denetim Kurulu üyelerine de, Mehmet Şirin Poyraz, Süleyman Çelik ve Hüseyin Kocaaslan seçildiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.