Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen devir teslim töreni ile görevine başladı.

2 Nisan 2021 Cuma günü Kapu Camii’nde kıldırdığı sabah namazı ile görevine başlayan Öge, il protokolü, emekli Konya il müftüleri, ilçe müftüleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşen devir teslim töreninde emekli İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’ndan görevi devraldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve açış konuşması ile başlayan devir teslim töreninde emekli Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, kısa bir konuşma yaptı. Konya’nın İslam dünyası açısından çok önemli bir şehir olduğunu dile getiren Poçanoğlu, “Konya gibi kadim bir şehirde il müftülüğü görevini ifa etmenin şerefini yaşadık. Görevi devrettiğimiz Ali Öge hocamızın çalışmalarını her zaman takdirle karşılıyorduk. Bu kutlu görevi hakkıyla yerine getireceğinden hiç şüphemiz yoktur. Allah yeni görevinde Ali hocamızı muvaffak kılsın. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza da bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Konuşmalarının ardından Poçanoğlu, İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge’ye dualarla cübbesini ve sarığını giydirdi. Emekli Başkanlık Müşaviri ve eski Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı duanın ardından ise İl Müftüsü Öge kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi iken Konya İl Müftülüğü için görevlendirildiğini söyleyen Öge “Öncelikle böylesine sorumluluğu ağır, ancak şerefi bir o kadar yüce olan bu vazifeye şahsımı layık gören, bizlere güven ve itimat duyan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş Hocama ve bütün yöneticilerimize en kalbî şükranlarımı arz ediyorum. Yüce Rabbimiz, bu kutlu vazifemiz esnasında bizleri bir an olsun istikametten ayırmasın. Nusret ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Bizleri; kendi rızasına ulaştıracak amellere, Konyalı hemşehrilerimize faydalı olacak hayırlı hizmetlere muvaffak kılsın. Bu şerefli vazifeyi eda etmeye başladığım gün itibarıyla, muazzez dinine hizmet uğrunda halis niyetlerimizi hayırlı akıbetlerle neticelendirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" dedi.

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Hedefinin insanları dünyada iyiliğe, ahirette kurtuluşa ulaştırmayı amaçlayan dinimizin kuşatıcı ve rahmet dolu mesajlarını toplumun her kesimine ulaştırmak olduğunu söyleyen Öge sözlerine şöyle devam etti.

“Din gönüllüleri olarak bizler, bu hayat yolculuğunda dinimizin güzelliklerini, Peygamberimizin yüce ahlakını tanıtmak adına sorumluluk bilinci içerisinde çalışmanın gayreti içerisinde olacağız.

Müjdeleyici; kolaylaştırıcı, bütünleştirici olmak, hikmetli bir dil kullanmak, hizmetimizin temel şiarı olacaktır.

Bu ulvi görevi ifa ederken bir taraftan cami merkezli irşat hizmetlerinin gelişimini sağlamak diğer taraftan cami dışında; gençler, engelliler, dezavantajlı gruplar gibi toplumsal hayatın tüm katmanlarına dokunmak için gayret göstereceğiz.

Gençler bir milletin geleceği, en büyük imkânı ve zenginliğidir. Aziz milletimizin ve ümmet-i Muhammed’in bekası için bütün din gönüllülerimizle gençlerimize değer vermeye, onlara kucak açmaya devam edeceğiz.

Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımız aracılığı ile ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda dini, sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler düzenleyerek toplumsal farkındalık oluşturmaya özellikle dikkat edeceğiz.

Başta şahsım olmak üzere; ilimizin en ücra köşesinde din hizmetleri deruhte eden mihraptaki imamımızdan, kürsüdeki hatibimize; Kur’an kursu öğreticimizden Müftülüğümüzün her kademesinde görev yapan bütün din gönüllüsü kardeşlerimle gönül birliği, el birliği içerisinde hep birlikte nice hizmetler vereceğimizi ümit ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevimizin şahsıma, güzel şehrimiz Konya’mıza ve bütün din görevlisi kardeşlerime hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu vesileyle, bugüne kadar Konya İl Müftülüğü görevini ifa edip, bu görevi bugün bize bırakan değerli İl Müftümüz Ahmet Poçanoğlu Hocama hizmetlerinden dolayı şahsım ve meslektaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum.”

Konya İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen devir teslim törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pek Yatırmacı, N.E.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karapınar, S.Ü. İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Ramazan Altıntaş, emekli il müftüleri, Ahmet Poçanoğlu, Şükrü Özbuğday, Habib Görün, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, sendika temsilcileri ve davetliler katıldı.

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge göreve başladı

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.