Türkiye Kart Konya’ya geliyor

Türkiye Kart Konya’ya geliyor

“Ulaşımda Tek Kart” mottosuyla hayata geçirilen Türkiye Kart, Konya’ya geliyor. Elkart sistemine entegre edilecek Türkiye Kart ile ülke genelindeki toplu taşıma araçları kullanılabilecek

*BBN Haber / ÖZEL

7 ŞEHİR PİLOT İL OLDU
Konya, Türkiye’nin toplu ulaşımdaki yeni çözüm sunucusu Türkiye Kart ile tanışıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve “Ulaşımda Tek Kart” dönemini başlatacak Türkiye Kart kısa sürede 7 şehirde uygulamaya geçirilecek. İlk olarak Konya’da hayata geçecek proje  kapsamında İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce de Türkiye Kart'ı kullanan ilk şehirler olacak. 
KONYA DÜĞMEYE BASTI
Pilot iller arasındaki Konya, sistemi kullanmak adına düğmeye bastı. Büyükşehir Belediyesinin yürüteceği çalışmalarla elkart sistemine entegre edilecek Türkiye Kart ile Konyalı bir vatandaş diğer şehirlere gittiğinde de elkartıyla otobüs, vapur, tramvay ve metro gibi toplu ulaşım hizmetlerinden faydalanabilecek. Üstelik bu kartlara özel şehircilik uygulamaları da yüklenebilecek.
ULAŞIMDA TEK KART DÖNEMİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun şartlarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan önemli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye’deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak” açıklamasını yapmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.