Ürünleri kapış kapış gidiyordu. Mobilya devi iflasını açıklamak zorunda kaldı! Mağazaları kapatılıyor

Ürünleri kapış kapış gidiyordu. Mobilya devi iflasını açıklamak zorunda kaldı! Mağazaları kapatılıyor
Ekonomik kriz büyük küçük demeden şirketlerin kapısına kilit vurmasına neden oldu. Mobilya sektöründeki kriz ise artarak devam ediyor. Dev bir mobilya şirketi daha iflas etti

Halk TV'deki habere göre; Dünya'nın önde gelen şirketlerinden biri olan dev şirket resmen iflas etti. Ürettiği ev eşyaları ve özel tasarım ürünleri ile dünyanın birçok ülkesinde ünlenen perakende zinciri Christmas Tree Shops iflas etti. Firmanın 72 mağazası apar topar kapatılırken binlerce çalışanın işine de son verildi. Dev şirketin ürünleri Türkiye'de adeta kapışılıyordu.

7.jpg

Dünyaca ünlü şirketin iflas haberi sektörde bomba etkisi yaptı. Özellikle yılbaşı kutlamalarına yönelik ürettiği ürünler ile dünyanın birçok bölgesinde satış yapan şirket, ürettiği yılbaşı ağaçları ile Türkiye pazarında da oldukça güçlü bir satıcı konumundaydı.

Şirket, 50 yılı aşkın bir süredir, indirimli perakendeci ev mobilyaları, yiyecekler, oyuncaklar ve yatak odası takımlarının yanı sıra aynı adı taşıyan yılbaşı süsleri ve sepetleri satıyordu.

3.jpg

Kaynak:BBN