Türkiye'den Gazze’ye 600 ton insanî yardım

Türkiye'den Gazze’ye 600 ton insanî yardım
Bombardımanın başladığı ilk günden itibaren Gazze'ye yardımlarını sürdüren Beşir Derneği, Kızılay ve AFAD işbirliği ile bölgeye desteğini devam ettiriyor.

Bombardımanın başladığı ilk günden itibaren Gazze'ye yardımlarını sürdüren Beşir Derneği, Kızılay ve AFAD işbirliği ile bölgeye desteğini devam ettiriyor.

İsrail tarafından 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana abluka altına alınan Gazze'de temel yaşam malzemelerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Bombardımanın başladığı ilk günden itibaren Gazze'ye yardımlarını sürdüren Beşir Derneği, Kızılay ve AFAD işbirliği ile bölgeye desteğini devam ettiriyor. Kızılay öncülüğünde Gazze için hazırlanan insanî yardım gemisine Beşir Derneği tarafından toplamda 600 tonluk gıda yardım kolisi yüklendi. Türkiye'nin tüm illerinden yola çıkan temel ihtiyaç ve gıda paketleri, Beşir Derneği Mersin deposunda bir araya getirilerek Mersin Limanından Kızılay İyilik Gemisine transferi gerçekleştirildi.

"9. İyilik Gemisi El-Ariş Limanına Ulaştı"

6 Mayıs tarihinde Mersin Limanından yola çıkan Kızılay 9. İyilik Gemisi, EL-Ariş Limanına demir attı. Akdeniz üzerinden 55 saat süren seyahatin ardından Kuzey Mısır'da bulunan El-Ariş Limanına varıldı. Gönderilen yardımların Refah sınır kapısından Gazze halkına ulaştırılması için Mısır Kızılay'ı çalışmalarını devam ettiriyor. Türkiye'de bulunan tüm STK'lar ve Beşir Derneğinin katkılarıyla hazırlanan Kızılay 9. İyilik Gemisinde bebek ürünleri ve uyku tulumlarının da bulunduğu 3774 tonluk temel ihtiyaç malzemesi yer alıyor.

"Elimizden geldiğince Gazze'nin ve Gazze halkının yanında olmaya devam edeceğiz!"

Beşir Derneği Başkanı Fatih Sarıyar, Gazze yardımlarının devam edeceğini belirterek destek olan herkese şükranlarını sundu. Aynı zamanda Sosyolog olan Sarıyar, mesajında şu sözlere yer verdi;

"Açlık, susuzluk ve ölümcül yaşam şartlarıyla mücadele eden Gazze'de insanî yardıma olan ihtiyaç, her geçen gün daha da artıyor. Temel yaşam gereksinimlerini gideremeyen ve abluka altında tutulan Gazze halkı, yaşam mücadelesini zorlu şartlarda sürdürmek zorunda bırakılıyor.

İyilik Gemisi hareketleriyle bölgedeki ihtiyaçların karşılanmasını hedefleyen Türkiye, 9. yardım sevkiyatını El-Ariş Limanına ulaştırdı. Türkiye'nin her il ve ilçesinde teşkilatlanması bulunan Beşir Derneği olarak gemiye 60 tırın üzerinde, toplamda 600 tonluk destek paketi yükledik. Temel gıda ve kumanya malzemelerini içeren bu yardımların devam ettirilmesini hedefliyoruz."

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.