Gündemimizde enflasyonu düşürmek, hayat pahalılığını sonlandırmak var

Gündemimizde enflasyonu düşürmek, hayat pahalılığını sonlandırmak var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gündemimizde milletimizin sıkıntılarını çözmek, dertlerine derman olmak var. Gündemimizde enflasyonu düşürmek, hayat pahalılığını sonlandırmak var." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane’de toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane Belediyesi önünde düzenlenen Toplu Açılış Töreni'nde vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına, Gümüşhanelileri selamlayarak başlayan Erdoğan, "Selçuklu'nun, Osmanlı'nın, Cumhuriyet'in gözbebeği olan Gümüşhane. Nasıl 1048'de, Malazgirt'ten bile önce Türk-İslam mührünü bu topraklara vurduysa 2023'te Türkiye Yüzyılı mührünü aynı sevdayla gönlümüze nakşeden Gümüşhane. 93 Harbi'nde, Harşit savunmasında, Kuvayımilliye Hareketi'nde basiretiyle, ferasetiyle, cesaretiyle milletimize sahip çıkan Gümüşhane. Bugün sizleri bir kez daha hürmetle selamlıyorum. Gümüşhane'nin civanmert insanlarına, her biri ayrı ayrı kadirşinaslık timsali Gümüşhaneli kardeşlerime sevgi ve saygılarımı iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Az önce Bayburt'ta vatandaşlarla bir araya geldiğini, kendisine, seçimlerde verdikleri rekor destek için teşekkür ettiğini dile getiren Erdoğan, "Şimdi de Gümüşhane'nin misafiriyiz. 28 Mayıs'ta yüzde 78,54 gibi tarihi bir oy oranıyla bizlere sahip çıkan Gümüşhane'ye teşekkür ediyorum. Bizimle omuz omuza yürüdüğünüz için, dualarınızda bizleri unutmadığınız için, sandık önünüze geldiğinde mührü bastığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Tarihin en kritik seçimlerinde Gümüşhanelilerin kendilerine inandığını belirten Erdoğan, "Bize olan güveninizi de Türkiye ikincisi olarak gösterdiniz. Hiçbir kumpasın, hiçbir karanlık planın ve iftiranın aramızdaki şu muhabbeti sarsamayacağını yeniden ispat ettiniz." değerlendirmesini paylaştı.

"Milletin zekasıyla alay edenler, yaşadıkları şoku hala atlatamadılar"

Gümüşhane'nin son seçimlerde sadece "yedili koalisyon masası"nı devirmediğini, Pensilvanya'dan Kandil'e destekçilerini de sandığa gömdüğünü anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye üzerine plan yapanların, hesap yapanların oyunlarını benim Gümüşhaneli kardeşlerim bozdu. Türkiye dediniz, milli güvenlik, milli beka dediniz, teröre geçit yok dediniz, terör örgütlerini yerle yeksan ettiniz. Terör örgütlerine sırtını dayayanlara unutamayacakları bir ders daha verdiniz. Öyle bir tokat attınız ki hepsinin birden dengesini altüst ettiniz. O günden beri kendilerini toparlayamadılar. 28 Mayıs'tan bu yana kendilerine gelemediler. Hiç seslerini duydunuz mu? Şu anda hala birbirleriyle dövüşüyorlar.

Milletin zekasıyla alay edenler, yaşadıkları şoku hala atlatamadılar. Siyaset mühendislikleriyle seçim kazanmayı planlayanları, iktidara giden yolu batı başkentlerinde arayanları, terör örgütleriyle işbirliği yapmaktan utanmayanları, yalan ve iftiradan başka ağızlarından söz çıkmayanları sandığa gömdüğünüz için sizlerle gurur duyuyorum. Gümüşhane ile aynı sevdayı taşıdığım için Rabb'ime hamdediyorum. Gümüşhane ile aynı yolun yoldaşı olduğum için Allah'a hamdediyorum. Gümüşhane ile aynı davanın insanı olduğum için Rabb'ime şükrediyorum."

"Sizlerin güvenine layık olmak için daha fazla eser ve hizmet üreteceğiz"

"Biz Gümüşhane'yi severiz, Gümüşhane de bizi sever." diyen Erdoğan, Gümüşhane türküsünde geçen "Yüce dağ başında kar havası var/Bülbülün gül ile ne davası var/O yar beni sevmiş ben de o yari/Ellerin bizimle ne davası var." dizlerini de aktararak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eller ne derse desin, bu can bu tende oldukça Gümüşhane'yle kucaklaşmamız, muhabbetimiz devam edecek. Sizlerin teveccühüne mazhar olabilmek için daha fazla koşturacağız. Sizlerin güvenine layık olmak için daha fazla eser ve hizmet üreteceğiz. Gümüşhane'yi bölgesinin parlayan yıldızı haline getirene kadar bize durmak, dinlenmek haramdır."

Bugün hem Gümüşhanelilere teşekkür etmeye hem de yapımı tamamlanan eser ve hizmetleri açmaya geldiklerini söyleyen Erdoğan, alandaki bir pankartta yazan "Diyorlar ki bir insan bu kadar sevilir mi? Seviliyorsun Reis'im" yazısını okudu, "Ben de sizleri seviyorum." dedi.

"CHP Genel Başkanı gibi laf olsun diye söylemiyoruz"

"Bunları söylerken, CHP Genel Başkanı gibi laf olsun diye söylemiyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şu anda onlar zaten kendi aralarında birbirine girdiler. Hep söyledik ya bay bay Kemal'den bir şey olmaz. Biz, meydanlarda verdiği sözü Ankara'ya dönünce unutanlardan değiliz. Biz, seçim dönemi atıp tutan, sonra bir daha ardına bakmayanlardan değiliz. Biz, iki seçim arasında 15 günde ağız değiştirenlerden değiliz. Biz 'sözünün eri' bir partiyiz. Biz sözünün takipçisi olan, sözünü senet olarak kabul eden bir ittifakız. 21 yıllık iktidarlarımız döneminde hep bunu yaptık. Bu dönemde de Cumhur İttifakı olarak partilerimiz verdikleri sözün arkasında durdular. Yapamayacağımız hiçbir vaadi meydanlarda dillendirmedik. Neyi taahhüt etmişsek Allah'ın izniyle onu da mutlaka yerine getirdik."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum