"Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan bu zihniyet demokrasi adına kara bir lekedir"

"Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan bu zihniyet demokrasi adına kara bir lekedir"
Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabı üzerinden, AKPM’de bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı Türkiye aleyhindeki raporun oylanarak kabul edilmesini kınadı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde (AKPM) Türkiye aleyhinde hazırlanan raporun kabul edilmesine tepki göstererek “Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan, ülkemize yakışıksız benzetmelerle saldıran bu zihniyet, demokrasi adına kara bir lekedir. Türkiye Cumhuriyeti, demokratik hukuk devletidir” dedi.

Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabı üzerinden, AKPM’de bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı Türkiye aleyhindeki raporun oylanarak kabul edilmesini kınadı. Bakan Tunç, AKPM tarafından oylanarak kabul edilen raporun, Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef aldığını ve demokrasi adına kara bir leke olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti, demokratik hukuk devletidir. 15 Temmuz darbe girişimi ile demokrasimizi, hukuk devletini, milli iradeyi hedef alan FETÖ terör örgütü mensuplarına yönelik bağımsız yargının soruşturma ve kovuşturmalarını ve yurtdışından iade taleplerini ‘Türk hükümetinin yurt dışındaki gazetecilere ve muhaliflere yönelik baskıları’ şeklinde sözde rapora konu edip, oylamaya sunmak büyük bir talihsizliktir. Özgürlük kılıfı altında öne sürülen bu hezeyanların kabul edilebilir bir yanı bulunmamaktadır. 15 Temmuz'da milletimiz, darbecilere karşı verdiği mücadele ile dünyaya insan hakları ve demokrasi dersi vermiştir. Darbe girişiminde bulunanlar bağımsız ve tarafsız yargı önünde hesap vermişler, vermeye de devam etmektedirler. Yurtdışına kaçanlarla ilgili hukuki süreçler ve iade talepleri de devam etmektedir. Söz konusu milletvekilinin gerçeklerle bağdaşmayan sözde raporunu benimseyenler bu tavırları ile demokrasiden ve özgürlükten yana değil, demokrasi ve insan hakları düşmanı teröristlerden yana tavır koyarak bir garabete imza atmışlardır. Sözde rapora karşı görüşlerini ifade ederek gerçekleri ortaya koyan milletvekilimiz Zeynep Yıldız’a da teşekkür ediyor, görüşlerini ifade etmesinden rahatsız olan İngiliz milletvekilini kınıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimizin tüm kurum ve kurallarıyla milletçe topyekun terörle sonuna kadar mücadele etmeye, demokrasiye, milletimizin hak ve hukukuna sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.