Karatay Lisesinin efsane hocası  Mahmut Çavdarcı’ya vefalı  öğrencilerinden duygu yüklü ziyaret

Karatay Lisesinin efsane hocası Mahmut Çavdarcı’ya vefalı öğrencilerinden duygu yüklü ziyaret

Karatay Lisesinin efsane hocası Mahmut Çavdarcı’ya vefalı öğrencilerinden duygu yüklü ziyaret

Karatay Lisesi mezunlarından ahde vefa; 41 yıl sonra öğretmenlerini ziyaret ettiler. Karatay Lisesi 6 Fen B sınıfı 14.dönem, 1979-1982 yılları arasında okuyan sınıf arkadaşları 1982 yılındaki mezuniyetlerinden 38 yıl sonra Ömer Tokgöz'ün organizasyonu ile bir araya gelmişler ve Karatay Lisesi Mezunlar Platformu olarak yaşayan dönem hocalarını ziyaret ederek hem ahde vefa göstermek, hem de hocalarının hayır duasını alma kararı almışlardı.
Bu doğrultuda Ömer Tokgöz başkanlığında bir heyet Karatay Lisesi ile ismi özdeşleşen, yüzlerce öğrenci yetiştiren efsane Matematik öğretmeni ve ideal insan Mahmut Çavdarcı'yı evinde ziyaret ettiler. Mahmut Hoca, eşi, kızı ve torunları ile ziyaretten çok memnun kaldığını belirtti. Ziyaret ekibinde yer alan öğrencileri ile Mahmut Hoca arasında başlayan sevinç dolu sohbette: 1978-1979 yıllarının Türkiye’si ve Konya'daki eğitim ve öğretim imkanları, çalkantılı anarşik dönem, Karatay Lisesi'nin klas bir okul ve kaliteli öğretmen yapısı ile hepsi ilerde üniversite kazanan ve hayatta iyi yerlere gelen mezunlar ve okul günleri yâd edildi. Mahmut Hoca’nın idealist bir kişilikle derslerde yaptığı konuşmalar ile vatana, millete faydalı olmak, üniversite okumak ve kendini yetiştirmenin önemi üzerine yaptığı konuşmalar ve mesajlar bir kez daha hatırlanırken ve bu doğrultuda hayata başlayan yüzlerde ve gönüllerde hem bir tebessüm, hem bir ahde vefa güzelliği oluştu, bir kez daha hocalarına teşekkür eden mezunlar ve Mahmut Hoca dahil herkesi karşılıklı şükran, hüzün ve yıllar sonra bir araya gelmenin sevinç ve duygusallığı karşılıklı hissedildi.

Geçen yıl geçirdiği bir rahatsızlık sonucu evde tedavisi devam eden hocamıza bu vesile ile tekrar geçmiş olsun dileklerimizi ileterek iyi durumda olmalarından duyulan memnuniyeti paylaşan öğrencileri bu ziyaretleri dönem dönem tekrarlama noktasında fikir birliğine vardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.