Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsveç'in NATO'ya katılım protokolleri) Meclisimiz adımları takip edecek, ülkemizin çıkarları doğrultusunda en doğru kararı verecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in NATO'ya katılım protokolleri ile ilgili olarak, "Meclisimiz adımları takip edecek, ülkemizin çıkarları doğrultusunda en doğru kararı verecektir." ifadesini kullandı.

"Avrupa Birliği üyelik sürecimizin yeniden canlandırılması noktasında olumlu bir kanaat hakim." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk ekonomisine çarpan etki yapacak Gümrük Birliğinin güncellenmesi müzakerelerini hızlandıracağız. Vize serbestisinde de mesafe alacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak sözlerimizin arkasında durduk, duruyoruz. Kazan-kazan ilkesiyle yürütülen müzakerelerin somut sonuçlarını en kısa zamanda görmek istiyoruz." dedi.

"Avrupa Birliğinden göreceğimiz olumlu çalışmalar neticesinde biz de verdiğimiz sözleri hayata geçirmek için çalışmalara başlarız." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa Birliğinden göreceğimiz olumlu çalışmalar neticesinde biz de verdiğimiz sözleri hayata geçirmek için çalışmalara başlarız." açıklamasında bulundu.

"F-16 satışıyla ilgili Biden ve yönetimi ülkemiz lehine tutum sergiliyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "F-16 satışıyla ilgili Biden ve yönetimi ülkemiz lehine tutum sergiliyor. Bakanlarımız muhataplarıyla görüşerek sürecin lehe dönüşmesini inşallah temin edecek." dedi.

Körfez ülkelerine ziyaret

Körfez ülkelerine ziyaret konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha önceki görüşmelerimizde 'Türkiye'ye ciddi yatırımlar yapmaya hazırız’ dediler. Bunu bu ziyaretle noktalamış olacağız." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası rezerv birikimini artırmak için rasyonel politikaları hayata geçiriyor, uluslararası yatırımları ülkeye çekmek için çalışıyoruz." dedi.

"1 aylık dönemde Merkez Bankası net rezervleri 14,2 milyar dolar iyileşme gösterdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 aylık dönemde Merkez Bankası net rezervleri 14,2 milyar dolar iyileşme gösterdi. Bu rakamlar ekonomi, finans, ticaret çevrelerine güven ve cesaret veriyor." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Vatandaşlarımız müsterih olsun, enflasyonu yine tek haneye indireceğiz. Ekonomiyi güçlendirecek, Türkiye’yi büyütecek adımları attık, atıyoruz." dedi.

Düzensiz göçmenler konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kısa zamanda düzensiz göçmenler konusunda gözle görünür değişiklikleri vatandaşımız hissedecek. Güvenlik güçlerimiz önlemleri ve çalışmaları sıkılaştırdı." ifadesini kullandı.

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.