Emeklilere haziran sürprizi! 1 defaya mahsus ödeme haberi... Tüm emekliler faydalanacak

Emeklilere haziran sürprizi! 1 defaya mahsus ödeme haberi... Tüm emekliler faydalanacak
Temmuz zammı öncesi emeklilerin gündeminde Kurban Bayramı'nda yatacak bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih ve maaşların öne çekilip çekilmeyeceği merak konusuydu. 81 ildeki emeklileri ilgilendiren müjdeli haberin detayları belli oldu

Gelen bilgilere göre Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen bayram ikramiyeleri Kurban Bayramı'nda da emeklilere nakit olarak ödenecek. Bayram ikramiyesinde artış beklentisi olsa da çalışma yapıldığına dair herhangi bir bilgi kamuoyuna yansımadı. Bayram ikramiyelerine zam umudu suya düşerken emekliler bu kez ödemeleri ne zaman alacağını merak etmeye başladılar. Sevindiren haber geldi. Emekli maaşları daha erken yatırılacak.

CNN Türk'te yer alan habere göre, emekli maaşlarının normal tarihinden önce ödenmesi karar verildiği belirtildi. Haziran ayında ödenecek maaşlar normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılırken, bu kez bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak.

756.jpg

İKRAMİYELER İÇİN KONUŞULAN TARİH

Bayram ikramiyesiyle birlikte emeklilerin bu ödemeleriyle ilgili en muhtemel tarihler ise 10-14 Haziran arasında olacak.

İLK ÖDEME SSK'LILARA

İlk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler yapılacak. Daha önceki bayramlarda da emeklilerin maaş ödemeleri erkene çekilmişti.

Kaynak:BBN