Türk inşaat devi iflas etti. İnşaat projelerinin birçoğu yarım kaldı...

Türk inşaat devi iflas etti. İnşaat projelerinin birçoğu yarım kaldı...
Bursa’da ve yurtdışında inşaat faaliyetlerini sürdüren Türk şirketi Taham'ın iflas ettiği öğrenildi. İflas sonrası birçok projenin yarım kaldığı öne sürülüyor

İflas haberleri gelmeye devam ediyor. Bursa'nın en köklü firmalarından biri daha iflas etti. Bursa Hakimiyet'in haberine göre; Bursa ve çeşitli ülkelerde inşaat işleri gerçekleştiren Taham İnşaat’ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas ettiği öğrenildi. İflas dalgası sektörde belirsizliklere yol açıyor

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Taham İnşaat, konkordato süresinin uzatılması talebinin reddedilmesi üzerine iflasını ilan etmek zorunda kaldı. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kararıyla şirketin iflası kesinleşti.

2013 yılında kurulan ve 33 yıllık uluslararası deneyim sahibi olan Taham İnşaat’ın iflası mahkeme kararıyla resmiyet kazandı. Bursa İflas Müdürlüğü, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflas kararını duyurdu.

construction-4794329-1280.png

Duyurulan kararda şu bilgiler verildi: “Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 20/03/2024 tarihli ve 2021/480 E. numaralı kararı uyarınca, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflası ilan edilmiş ve iflas işlemleri aynı gün saat 14:24 itibarıyla başlatılmıştır. İcra İflas Kanunu’nun 166. maddesi uyarınca kamuoyuna ilan edilir.” şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Taham İnşaat’ın tamamlanan yurt dışı projeleri arasında Madrid, Köln, Berlin, Frankurt, Münih, Hamburg, Bamako ve Cumberland gibi lokasyonlar yer alıyor.

Kaynak:BBN