Bağışlar Belediye'ye!

Bağışlar Belediye'ye!

Konya Büyükşehir Belediyesi, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılması ve “paylaşımcılıkta” şehrin de desteğinin arkasına alınması adına belediye uhdesinde “bağış hesabı” açacak 

BAĞIŞ HESABI AÇILACAK
Sosyal Belediyecilikte örnek belediyeler arasında yer alan ve “veren elin alan eli görmediği” sosyal kart uygulaması başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine önemli destekler veren Konya Büyükşehir Belediyesi yeni bir çalışmaya imza atıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen teklifin ardından Büyükşehir Belediyesi uhdesinde “bağış hesabı” açılacak.
YARALAR SARILACAK
İlimizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine şartlı ve şartsız bağışların yapılabileceği ve yapılacak olan yardımların kabul edilebilmesi için açılacak hesaba vatandaşların katkı sağlaması mümkün olacak. Böylelikle daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılması ve yaraların bir nebze de olsa sarılarak paylaşımcılıkta Türkiye’ye örnek olunması amaçlanıyor. 
ÖRNEK YARDIMLAR 
Sevgi, merhamet ve şefkat şehri Konya’nın ihtiyaç sahiplerine ciddi yardımlarda bulunuluyor. İhtiyaç sahibi, şehit-gazi çocuğu, yetim ve engelli öğrencilere eğitim bursu verilirken, ekmek ve su gibi temel gıdalar başta olmak üzere destek sağlanan ihtiyaç sahibi ailelere ayrıca sosyal kart ile alışveriş imkanı veriliyor. Bu sayede dar gelirliler kendi ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş imkanı buluyor.  
HERKES KATILABİLECEK
Hali vakti yerinde olup da ihtiyaç sahibi bulmakta zorlanan ya da yaptığı yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığı noktasında endişe yaşayan hayırseverler, belediyenin bu uygulamasıyla bağışlarında daha cömert davranabilecek. Ayrıca tüm şehrin hatta yurtdışındaki hemşehrilerimizin de katılımı ile daha fazla ihtiyaç sahibinin yüzü güldürülebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.