Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

Selçuklu Belediyesi, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında ilçeye kazandırdığı 11 yeni okul kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi. Selçuklu Belediyesi bu yatırımı ile birlikte bugüne kadar kütüphanelere 13 Milyon TL yatırım yaptı.

Selçuklu Belediyesi eğitime verdiği katkıyı Kütüphaneler Haftasında açtığı 11 yeni okul kütüphanesi ile taçlandırdı. 11 okula yeni kütüphane kazandıran Selçuklu Belediyesi, kütüphanelerin açılışını gerçekleştirdi. Cemil Meriç Anadolu Lisesinde temsilen tüm kütüphaneler hizmete açıldı. Açılışa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra Selçuklu Kaymakamlığına vekalet eden Meram Kaymakamı Resul Çelik, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. Bünyesinde 9 Halk, 1 çocuk ve 69 okul kütüphanesi ile toplamda 79 kütüphane bulunan Selçuklu Belediyesi, yeni hizmete açılan 11 kütüphane ile Selçuklu’ya 90 kütüphane kazandırdı. Bir millyon 540 bin TL’ye mal olan 11 Kütüphane ile birlikte Selçuklu Belediyesi bugüne kadar kütüphanelere toplamda 13 Milyon TL yatırım yaptı.

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

BAŞKAN PEKYATIRMACI: HEDEFİMİZ BÜTÜN OKULLARIMZDA KÜTÜPHANE OLUŞTURMAK

Eğitim ve Kültüre yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlar olduğunu belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bugün açılışını yapacağımız 11 okul kütüphanemiz ile ilçemizdeki kütüphane sayımızı 90’a, kitap sayımızı 551 bine, üye sayımızı da 156 bine yükseltmiş oluyoruz. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ise 5 okul kütüphanemizi daha ilçemize kazandırmayı planlıyoruz. Hedefimiz ilçemizdeki bütün okullarımızda kütüphanelerin oluşturulmasını sağlayarak öğrencilerimize en geniş kültür imkânlarını sunabilmek. Gelecek nesillerimize bırakacağımız en anlamlı miraslarımız arasında yerini alacak olan, ülkemizi ve insanlığı daha ileriye, daha iyiye taşıyacak bilgilerin ve fikirlerin üretilmesinde önemli bir rol oynayacağına inandığımız kütüphanelerimizin Selçuklumuz için hayırlar getirmesini diliyor, bu kıymetli eserlerin vücut bulmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

SELÇUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN KAYACILAR: SELÇUKLU BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERİN İLGİLERİNİ ÇEKECEK KÜTÜPHANELER OLUŞTURUYOR

Okulların her geçen gün daha iyi imkanlara kavuştuğunu belirten Selçuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Eğitimciler olarak bizler kitabın ve kütüphanenin okuma alışkanlığının kazanılmasında okuyan, düşünen, araştıran, üreten nesillerin yetişmesinde çok önemli katkıları olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin sosyal medyanın ve onun zararlarından kıskacından

kurtarılması adına kütüphanelerde daha fazla zaman geçirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için kütüphanelerin nezih ortamlar olması lazım ve öğrencilerin ilgilerini çekecek bir takım özelliklere sahip olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Selçuklu Belediyemiz öğrencilerin içinden bulunmaktan keyif alacağı, zevk alacağı ortamlar oluşturuyor. Bu anlamda belediyemize teşekkür ediyorum. İnşallah kütüphanelerimizin içini canlandırmak ve faal bir şekilde kullanmak da bize düşüyor. Biz de eğitimciler olarak öğrencilerimizi ve velilerimizi kitapla buluşturmak için gayret göstereceğiz.” dedi.

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

AK PARTİ SELÇUKLU İLÇE BAŞKANI MUSTAFA HAKAN ÖZER: SELÇUKLU BELEDİYEMİZ HER ZAMAN EĞİTİM YATIRIMLARINA DUYARLI OLMUŞTUR

En kıymetli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “En kıymetli yatırım geleceğe ve insana yapılan yatırım. Yarınlarımızı bugünden oluşturmak mecburiyetindeyiz. Bugünün dünyasında kültür emparyalizmi diye bir kavram var. Geçmişte ülkeler insanlar güçle, silahla sömürülürken bugünün dünyasında sosyal medya vasıtasıyla bu emperyal güçler buraları tekrar sömürmeye devam ediyorlar. Dolayısıyla yarınları olan ülkelerin buna direnebilmesi, bununla ilgili insanlarını çocuklarını çok iyi yetiştirmesi gerekiyor. Bizler özellikle çocuklarımızı bilgi kirliliğinden koruyabilmek için özellikle bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz kütüphanelerde bu bilgiye ulaşabilmelerini sağlamamız gerekiyor. Tabi burada hem bu kütüphanelerde hem çocuklarımız, gençlerimiz bireysel gelişimlerini sağlarken hem de topluma karşı olan sorumluluklarını öğrenecekler. Selçuklu Belediyemiz geçmişten bugüne eğitim yatırımlarına çok duyarlı olmuştur. Başta Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

MERAM KAYMAKAMI RESUL ÇELİK: SELÇUKLU BELEDİYESİNİN EĞİTİME KATKILARINI TAKDİRLE KARŞILIYORUM

Meram Kaymakamı Resul Çelik dünyanın çok hızlı bir değişim içersinde olduğuna dikkati çekerek; “Bu değişimin yararlanıcısı olan milletler ise bilgiyi elinde bulunduran milletlerdir.Bilgiyi elinde tutan milletler medeniyetin şifresini de elinde tutmuş oluyor. Bugün burada açılışını yaptığımız kütüphaneler bizler için bilgiye erişim kapısıdır. Aynı zamanda da eğitim kurumlarımızın kalbidir. Ben bu önemli yatırım için Selçuklu Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Selçuklu ilçemizde eğitim kurumlarının fiziki ve donanım yapısına yapmış olduğunuz sınırsız katkıları da övgü ve takdirle karşılıyorum  kütüphanemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum ” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından protokol açılış kurdelesini keserek 11 yeni okul kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Başkan Pekyatırmacı ve protokol üyeleri kütüphaneyi gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

Selçuklu Belediyesi’nden 11 yeni kütüphane

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.