TÜRSAB’dan, Afyonkarahisar bölgesindeki termal otellere gezi düzenledi

TÜRSAB’dan, Afyonkarahisar bölgesindeki termal otellere gezi düzenledi

​​​​​​​TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu (B.T.K.) tarafından Konya ve Karaman Bölgesi Seyahat Acentaları ile,  Afyon bölgesi Termal Otellerine ve yeni destinasyon Frigya vadisine düzenlenen info gezisinin amacı, iç turizmi harekete geçirerek canlandırmak ve pazarı artırmaktır.

İki süren Afyonkarahisar gezisinde 3 bin yıllık tarihi geçmişi olan Frig Vadisi gezildikten sonra, NG Güral Afyon Wellness Termal Hotel, Budan Termal Spa Hotel, Akrones Termal Hotel, Korel Termal Resort Hotel, Oruçoğlu Termal Hotel’den sonra Hilton Afyonkarahisar Hotel gezilerek, seyahat acenteleri sahipleri ve yöneticileri görüşmeler yaptı.  Afyonkarahisar gezisini değerlendiren TÜRSAB Konya B.T.K. Başkanı Özdal Karahan geziyi iç turizmi canlandırmak ve pazarını arttırmak amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Gezimizin ilk durağı yeni turizm destinasyonu olan Frigya vadisi acentalara Afyon valiliği Turizm Tanıtma Müdürlüğü tarafından tanıtıldı. İçerisinde doğal güzellikleri, kaya anıtları, kaya yerleşimleri, açık hava tapınakları, peri bacaları ile 3000 yıllık geçmişiyle Frig Vadisi Türkiye’nin en güzel 10 vadisi içerisinde yer almaktadır.  Türkiye’nin en uzun yürüyüş yolu rotalarından biri olan Frig Yolu’nda yürürken, oluşumu yüzyıllar sürmüş Seydiler’de peri bacalarını, Frig ve daha sonra Bizans döneminde kullanılan Kırkinler mağarasını, Selimiye mezar odalarını, İbrahim inlerini, Frig’lerden beri yerleşim yeri olarak bilinen Ayazininde Roma ve Bizans döneminden kalma Ayazini Oyma Kiliseyi, Avdalaz Kalesini, Kutsal olarak kabul edilen Göynüş Vadisi içerisinde Aslantaş, Yılantaş adıyla bilinen 2 mezar odası, Maltaş olarak adlandırılan Kübele açık hava tapınağı ve vadi boyunca kayalara oyulmuş olarak yapılan onlarca Frig kaya mezarları ve anıtlarını, Demirli Kalesini, Aslankaya Anıtını, Arog filminin çekildiği Memeç Kayalıklarını, flamingoların göç yolları üzerindeki Emre Gölü’nü ve daha birçok tarih kokan doğal güzellikleri keşfedeceksiniz. Turizmde Yeni bir rota oluşturma veya mevcut programlara eklenebilecek yeni bir rota olarak acentalar bölgeyi keşfettiler ve yapılan yeni altyapı yatırımlarını yerinde tespit etmiş oldular. TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu olarak bizim de yaptığımız tam olarak acentalarımıza yeni destinasyonları tanıtmak, yeni keşifleri göstermek böylece mevcut tur programlarımızı zenginleştirmek için bu tür info programları düzenliyoruz” dedi.  

BÜTÜN ŞEHİRLER İÇ TURİZMDE CİDDİ BİR PAY AYMAYA ÇALIŞIYOR

 

Özdal Karahan pandemi sürecinde iç turizmde bütün şehirlerin ciddi bir pay almaya çalışması önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, “ Son yıllarda pandemi süreciyle ülkemizde özellikle iç turizm alanında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Bütün şehirler iç turizmden ciddi bir pay almaya çalışıyor ve yeni destinasyonlar kazandırmaya çalışarak, altyapı çalışmalarını hızlandırıyor. Bu durum güzel bir gelişme olup, iç pazarı da canlandıracaktır. Bizler de bu yenilikleri her zaman takip ederek acentalarımızla birlikte yerinde incelemelerde bulunuyoruz. Afyon bölgesinde termal ağırlıklı otellerimizin yaptıkları değişiklikleri ve yeni konseptlerini de yerinde görmek amacıyla acentalarımıza bölgedeki bütün otelleri gezdirip, tanıtmış olduk. Bölgedeki oteller ile seyahat acentalarımız arasında zaten sürekli bir ilişki mevcuttur. Bölgedeki otellerin en büyük pazarlarından birisi de Konya ve bölgemizdir. Dolayısıyla bölge otelleri de bizim bu ziyaretimizden son derece memnun kalıp, bizleri son derece iyi ağırladılar. Gezimizin düzenlenmesinde emeği geçen ve bizleri ağırlayan bütün hotellerimizin genel müdürlerine, idari personellerine ve Afyon Valiliğine çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Gezi sırasında Hotel genel müdürlerine birer tablo ve Mevlana şekeri de hediye edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.