SULAR TEMİZ Mİ?

SULAR TEMİZ Mİ?

Konya’da iki yıldır hastanelerin acil servisleri “yüksek ateş, kusma ve ishal” şikayetleriyle dolup taşıyor. Vatandaşlar sorunun içme suyu kaynaklı olduğu iddia etse de yetkili kuruluşlar bunun gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor

VATANDAŞ: İÇME SUYU KAYNAKLI

Konya’da son iki yıldır etkili olan salgın hastalık bugünlerde yine tesirini arttırdı. Yüksek ateş, kusma ve ishal gibi şikayetlerle hastaneye başvuranların sayısı artarken, acil servislerde bu nedenle dönem dönem yoğunluklar oluşuyor. Özellikle sosyal medya kanalında hızla yayılan, vatandaşın da büyük ölçüde ikna olduğu tevatürlere göre sorun içme suyu kaynaklı.

SULAR TEMİZ Mİ?

KOSKİ: SULARDA SORUN YOK

Ancak yetkililer bunun gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor. Gerek İl Sağlık Müdürlüğü gerekse de Konya’nın içme ve şebeke suyu teminini sağlayan KOSKİ, “içme suyu kaynaklı salgın” iddiasını kabul etmiyor. KOSKİ farklı periyotlarla paylaştığı analiz sonuçları ile de Konya’nın içme suyunda herhangi bir sıkıntı olmadığını ısrarla dile getiriyor.

İL SAĞLIK: SAĞLIKSIZ DURUM YOK

BBN Haber’e açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de şehrin çeşitli noktalarından düzenli olarak su numuneleri alındığına dikkat çekerek, “Bugüne kadar aldığımız numunelerde yapılan kontrol ve analizlerde sağlıksız bir durumla hiç karşılaşmadık. Şu an için de sağlık tesislerimizde içme suyu kaynaklı bir salgın durumu söz konusu değil. Vaka sayıları mevsim normallerinde seyrediyor” ifadelerini kullandılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.