Meram'da tapu sevinci

Meram'da tapu sevinci
İlçenin sağlıklı ve düzenli kentleşmesi hedefiyle yoğun bir çalışma sergileyen Meram Belediyesi, dönüşüm ve imar çalışmalarında adeta rekora koşuyor.

Bu kapsamda Aymanas Mahallesi’nde 18. Madde uygulaması tamamlanan735 bin metrekarelik alanda daha hak sahiplerine tapuları dağıtılmaya başlandı.

Meram Belediyesi sağlıklı ve düzenli kentleşme hedefiyle başlattığı 18. Madde uygulamasına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Aymanas Mahallesi’nde 735 bin metrekarelik alanda daha çalışmaların tamamlanmasıyla hak sahiplerine tapuların dağıtımı başladı.

BAŞKAN KAVUŞ; “SARFETTİĞİMİZ YOĞUN GAYRETLERİN MEYVELERİNİ BİRER BİRER ALIYORUZ”

Meram Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen törende vatandaşlar tapularını Başkan Mustafa Kavuş’un elinden aldılar. Görevi devraldıkları günden bu yana hemşehrileriyle her buluşmalarının ayrı bir mutluluk nedeniyle olduğunu kaydeden Başkan Kavuş, bu süre zarfında dönüşüme, imar uygulamalarına ve 18. Madde çalışmalarına ayrı bir önem ve değer verdiklerini ifade etti. Sağlıklı bir şehirleşmenin, gelişiminve sorunları çözülmüş, modern ve müreffeh bir Meram’ın yolunun ‘imar uygulamaları’ndan geçtiğini belirten Başkan Kavuş, “İşte 7270 konutluk dev kentsel dönüşüm çalışmaları, Şükran Kentsel Dönüşüm projesinde geldiğimiz nokta, bugün olduğu gibi ilçenin genelinde tamamladığımız imar çalışmaları neticesinde hemşerilerimize dağıttığımız tapular bu gayretlerimizin en güzel meyveleri oldu” diye konuştu.

6.jpg

BAŞKAN KAVUŞ; “BİN 800 VATANDAŞIMIZ DAHA TAPULARINA KAVUŞACAK”

Aymanas Mahallesi’nde yapılan 18. Madde uygulama çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ahmet Özcan Caddesi’nin güneyi ile Karaman Caddesi’nin batısı arasında kalan bölgede gerçekleştirdiğimiz imar uygulaması 735 bin metrekare (73 hektar) alanda yapıldı. Uygulamaya 1067 adet Kadastro Parseli girdi ve 1 adet Belediye Hizmet alanı, 6 adet Dini Tesis alanı, 2 adet İlkokul alanı, 42 adet Konut parseli, 21 adet Konut+Ticaretparseli, 2 adet Ortaokul alanı, 13 adet Park alanı, 4 adet Rekreasyon alanı, 2 adet Sağlık Tesisi alanı, 1 adet Sosyal Tesis alanı, 3 adet Teknik Alt Yapı alanı, 1 adet Özel Sosyal Tesis alanı ve 6 adet Trafo alanı, 1 adet Resmi Kurum alanı, 1 adet Kapalı Spor Tesis alanı olarak toplamda 106 adet İmar Parseli oluşturuldu. Bu uygulama sonucunda yaklaşık 1800 kişi de bugünden başlayarak yeni tapularına kavuşacak.”

Başkan Kavuş, konuşmasının ardından hak sahiplerine tapularını dağıttı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.