Yücel KEMANDİ

Yücel KEMANDİ

Milli olma

Milli olma

Hangi ırktan hangi dinden olursa olsun, esas olan, insan yaşadığı topraklara ve onun değerleriyle beraber hareket edebilme yani insanın yerli ve adil olması, milli düşünebilmesi çok çok önemlidir.

İnsanın kendisi olması, onun bunun taklitçisi değil, kendi kültürünün temsilcisi olması, yerli ve milli değeri taşımadan dünyada yer edinmenin imkânsızlığına inanması.

Taklidin insanı değerlerinden uzaklaştırdığını bilmesi ve bu uğurda çalışması yani yerli ve milli olması esastır.

Yönetici için, kendi halkının ve değerleriyle beraber olmak halkının geleceği ve bağımsızlığı için her daim her fedakârlığı yapabilmek ve şahsi çıkarlarını ülke ve millet çıkarlarının hep gerisinde tutmak yerli olmaktır, Milli olmak.

Vatan ve millet birlik ve beraberliğini esas alarak, birlik ve beraberliği en büyük güç sayarak kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan beraber yürümek ve hep beraber Türkiye’yiz diyebilmek bizi dünyada lider devlet yapacağına inanmaktır. Milli olmak.

Kendilerini çağdaş diye adlandıran oyununa gelmemek, hiçbir tuzağa düşmeden, dışarının uzantısı, başka güçlerin çıkarlarının taşeronu, tetik çisi olmamaktır. Milli olmak..

Milli Olmak tarihten bugüne Alpaslan, Osman Gazi, Fatih ve Abdülhamit'in torunları olarak ortak inançta, ortak yazgıda ve ortak değerlerde buluşup vatanımıza sımsıkı sarılmaktır. Ve Çanakkale ruhunu unutmamaktır.

Ülkemizi her türlü vesayetten, dış güçlerin oyuncağı ve maşası olmaktan korumak ve bu uğurda seve seve ölüme koşabilmektir. Milli olmak.

Tüm şer güçler karşısında zalim güç karşısında başı dik onurlu ve kişilikli olabilmektir.

Dünya mazlumlarıyla beraber olabilmek dünya düzenin ikiyüzlülüğüne, çifte standardına hayır diyebilmek ve bu uğurda çalışabilmektir.

İkiyüzlü olmamak sahici ve samimi olmaktır.

Her doğruyu, yerli yerinde kullanabilmek teröre terör, sömürgeciye sömürgeci, darbeciye darbeci, zalime zalim diyebilme cesaretini ve gücünü göstermektir, Milli ve Milliyetçi olmak.

Ülkesi için çalışmak, dünya faşist baronlarından ve onların uzantılarından uzak durmak ve kararlığını ortaya koymaktır.

Milliyetçi olmak, milli olmak bir pergel gibi olmaktır. Bir ucuyla vatanımıza sımsıkı bağlanmak diğer ucuyla dünyaya açılmak ve kendi değerlerini koruyarak dünyayla ilişkisini geliştirebilmektir.

Tarihine, milli değerlerine sahip çıkma ve bu değerlerin genç nesille buluşmasını sağlamaktır, Milliyetçi olmak ve Milli olmak.

Kısaca milli olmak Türkiye’nin içinden yönetilme kararlılığına, inancına sahip olma, yani milli olan sistemi kabul etme ve adil olanı savunma ve gerçekleştirmek için mücadele etmektir.

Milli olmak;

Birlik Beraberlik Noktasında birleşebilmektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yücel KEMANDİ Arşivi
SON YAZILAR