Yücel KEMANDİ

Yücel KEMANDİ

Türk Askerinin oralarda ne işi var?

Türk Askerinin oralarda ne işi var?

Türk Askerinin oralarda ne işi var?

Oralarda nereler?

Suriye ”de, Irak ”ta, Libya’da işte, oralarda canım.

Ne demiş Ata; Yurtta sulh Cihanda sulh,

Peki, biz ne yapıyoruz?

“Türkiye’yi, topraklarımızı bıraktık gurbet ellerde can veriyoruz, binlerce dolar harcıyoruz. Bir de bunlar yetmiyormuş gibi ülkemize sığınan açları doyuruyoruz”.

Diyen insanlar,

Bürokratlar, siyasetle uğraşanlar, yazarlar çizerler, siz gerçekten bunları inandığınız için‘ mi söylüyor yazıyor çiziyorsunuz?

Yoksa birilerinin taşeronluğunu yapıyorsunuz da bizim haberimiz mi yok.

Ne olursanız olun, ben buradan bir kez daha yanıldığınızı anlatmak için Türk askerlerinin sizin tabirinizle ta oralara gitmesinin sebeplerini yazmak istiyorum.

PKK-PYD-YPG-FETÖ teröristlerinin batı desteğinde Türkiye'nin güneyinde geniş bir koridor oluşturulması ve ardından bölgede uyduruktan da olsa bir devlet kurma hayalleri son aşamasına gelmişti! Bir de bize Antalya körfezinden dışarıya çıkamayacağımız bir Akdeniz lütfediliyor.

Sahiden bundan haberiniz yok mu da o dediklerinizi diyor insanların bunlara inanmasını bekliyorsunuz?

Cerablus'un da ele geçirilmesi planı bu zincirin neredeyse son halkası idi… Bunun zamanlaması olarak da ağustos ayının ikinci yarısını öngörüyorlardı!

Sahiden bunu da mı bilmiyordunuz?

Türkiye'nin bu son aşamaya müdahale edeceğine kesin gözüyle bakılıyor ve bunun önüne geçilmesi için nelerin yapılabileceği konusunda PKK, PYD, YPG katilleri ile FETÖ'nün hain sözde imamları, başlarında batılı derin devletlerin oyun kurucuları da olmak üzere bir araya gelip formül arıyorlardı!

Tabi bunlardan da haberiniz yoktur?

Hainlerin darbe girişimi, umut ettikleri neticeye ulaşsaydı; Türkiye'de kan gövdeyi götürecekti! Ordu kendi içinde çatışmaya girecekti! Ekonomi dibe vuracak, kıtlık, yokluk, karaborsa piyasayı allak-bullak edecek, enflasyon müthiş bir zıplama ile rekor kıracak, kalkınma bir anda çok rakamlı eksilere gerileyecekti! Böyle bir ortamda askerin-polisin ve neticede toplumun tüm kesimlerinin morali taban yapacak, mahvolacaktık...

Bundan da haberiniz yoktur diye bunları da yazmak durumunda kaldım. Kusura bakmazsınız herhalde.

Şimdi sizi rahatsız edene de bak; Birkaç üniformalı teröristin eliyle halka doğrultulan tank, top, silah ve namluları, hainin elinden alınıp, temizlenip bu kez gerçek düşmana çevrildi…

Darbeci hainlerin ağzının payını veren milletimizin gururla izlemek istediği gerçek görüntü işte buydu. Yurtdışındaki bu harekât ülkeye büyük moral oldu!

Tabi sizin bunlardan da haberiniz yok.

Koalisyon güçlerinin yanlı ve başarısız hamleleri batı basının abartılı haberleri ile dünyanın gözünde 'alt edilmesi zor' algısı uyandırılan DAEŞ'in PKK-PYD-YPG- Sınırlarımızın dibinden süpürülmesi Türk Askeri birimi için bir gün bile sürmedi, (operasyonda ölen kahraman askerlerimize Allah rahmet etsin)

Siz hâlâ zırvalar peşinde vatanı bölmek isteyenlerle aynı dili konuşuyorsunuz tabi sizin bundan da haberiniz yok.

Beyler lütfen anlayın artık, zaman bu zaman içteki hainlerin tümü temizlenecek sivrisinekler öldürülerek işlem tamam denilmeyecek, bataklıklar kurutulacak bundan da haberiniz olsun,

Yoksa haberiniz var da bu hırçınlığınız korkudan mı?

Bu işlem sırasında az da olsa çıkacak gürültü elbet bazı hoşnutsuzlukları beraberinde getirebilecek, iç ve dış ortamı bir parça etkileyebilecektir.

Bir de “Ata”yı bu işe karıştırmayın o bugün yaşasaydı sizin kaleminizi kırar dilinizi keserdi.

Yazının Sözü; "BİZİM DAVAMIZDA KİMSE KENDİ İÇİN YASAMAZ, HERKES KARDEŞİ İÇİN YAŞAR. MENFAATİ ÖLDÜRMENİN EN KOLAY YOLU BUDUR." Prof. Dr. Necmettin Erbakan

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yücel KEMANDİ Arşivi
SON YAZILAR